Huomasin eilen haalean viivan menevän karvoituksen rajasta napaan saakka. Voiko olla jo se linea negra? Painauma ei ainakaan ole, koska nukun alasti ja aamulla edelleen viiva näkyi, jopa vahvemman näköisenä kuin eilen.
9 2 menossa.
9 2 menossa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onneksi olkoon ! Äidilläni ja itselläni tuli samanlainen tumma viiva, kun odotimme poikavauvoja. Itselläni on se vieläkin vaaleana masussa, vaikka synnytyksestä on jo 9 kuukautta.
Minulla on yksi tyttö ja yksi poika. Molempia odottaessa on ollut selkeä viiva masussa. Samoin äidilläni on viiva tullut sekä tyttöä että poikaa odottaessaan aikoinaan. Ei siis kannata luottaa noihin ennustuksiin siitä, kumpi on tulossa...:)
Mutta toki se saattaa vähän jo näkyä viikolla 9. Varmaankin vahvistuu viikkojen myötä.:) Minulla viivasta tuli ihan raskauden lopussa lähes musta! Heh.
Eli se vois olla jo se viiva... Tulipas ihana olo. Jos se on nyt se linea negra, niin se on mun ensimmäinen raskaus "oireeni" ja sellaisia kahden keskenmenon jälkeen täällä kaivattaisiin, että saisi varmuutta siitä että ylipäänsä jotain sisälläni kasvaa. Jokohan se vauva tulisi meillekin :) Aina voi ainakin haaveilla... Kiitos vastanneelle.
Ei se kerro sukupuolta, tyttöjä ja poikia on saatu viivamasuilla:)
Tuli viiva heti raskauden alussa. Oltiin muutama viikko vasta tiedetty raskaudestani, niin mies jo huomas hailakan viivan. Ja tyttö olis kuulemma tulossa... =)
onpahan se hyvinkin tämä 'massuviiva' =) uskoisin..
Itselläni tuli esikoisesta viikoilla jotain 20 selkeä rusehtava viiva häpyluusta napaan ja tuli poika, nyt raskausviikolla 30 ja viivaa ei ole ollenkaan mitenkään havaittavissa ja ultrassa sanoivat (4D) että on varma poika..
Siitä en kyllä erehtynyt itsekään, niin selkeää löydöstä harvoin näkee, ihan selvät pallerot ja tappi :D
Eli ei se ainakaan sukupuolta kerro :) mutta kuitenkin..
Onnea odotukseen