24 tuntia tulee

Jaa-aa tämä on vaikeaa, tämä onneton yritykseni saada tupakointitapa pois.Miltei poru pääsee,ja masentaakin niin hitosti.Onnee mulle ja pitkää pinnaa.
4432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mä olen ny ollu viikon ilman tupakkaa ja alkaa jo hieman helpottaa. se tietty auttaa kans et mul on erittäin hyvä syy lopettaa polttaminen.
välillä kyl tekee niin kovin mieli tupakkaa et ei tiä miten ois.
mitään nikootinikorvausvalmisteita en oo käyttäny mut normaalia xylitolpurkkaa menee kokoajan.. kaippa tää tästä ja onnee toivotan sunkin lopettamis yrityksees =)

Äänestä
  • ajattelitte lopettaa korsteenina toimimisen?
    Ilmenikö jotain remppaa vai tuliko vain ns. kiintiö täyteen.

    Äänestä

  • miksi Te molemmat kirjoitti:

    ajattelitte lopettaa korsteenina toimimisen?
    Ilmenikö jotain remppaa vai tuliko vain ns. kiintiö täyteen.

    ja toinen puoli päästä räkää täynnä.Lisäksi olin vuodenvaihteessa n.2kk. polttamatta ja se lemu miltä tupakka haisi oli karmee.Itsekkin haisin kun raato ja haistoin sen myös itse kun hajuaisti vähän koheni kun olin polttamatta.Nyt ei haise vaatteet eikä paskahuusi kotona ,siellä mä kessuttelin 1 1/2 askia päivä.Sitäpaitsi olo on jotenkin virkeämpi ilman tuota tupakkaa.Onnee muillekkin jotka painivat tämän homman kanssa.

    Äänestä

  • Jos selviän puolille päiviin niin helpottaa.Aamuisin teen koko ajan pakkoliikettä lähteä sauhuille ja muutenkin rööki on mielessä koko ajan.Voi saatana kun kakarana aloitin tämän helvetin homman.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täys nyt. kirjoitti:

Jaa-aa tämä on vaikeaa, tämä onneton yritykseni saada tupakointitapa pois.Miltei poru pääsee,ja masentaakin niin hitosti.Onnee mulle ja pitkää pinnaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu