Muuttakaa Poriin peelot...
Lukko on hanurista, Ässät rulaa!
15
937
Vastaukset
- Ja Porista...
Jyväskylään.
- orski
Pori on jo täynnä peeloja
- lukko fani vm.64
Lukko satakunnan ykkönen niin tänä tulevana kautena niinkuin viime kautenakin! Onnea kuulapää joukkueellesi.
- VIAGRA
KUN ÄSSÄT TEKEE MAALIN NIIN 1000 MULKKUA NOUSEE SEISOON...
- orski
Onkos ässät tehny joskus maalin ?
- Niagara Falls
Saa taas nähdä miten kauden aikana oikein käy.
Miten vaan kävi viime kaudella ?
Taitaa olla aika kovan työn takana
Satakunnan paremmuus ? - timppa
Raumalta Porriin päin mentäessä Luvian kohdalla puut harvenee ja ihmiset yksinkertaistuu.
- jokerit!!
moi olen jokereiden kannattaja!!! te syrjäkyläläisten kannattajat ootte surkeita!!
- usko mennyt...
Tässä vaiheessa kautta kaljupää Lehkonen luotsaa lukkoa häntäpäässä ja voitot on jossakin?? Kolmas ja viimeinen Kaljupään kausi omat pojat projektissa. Nyt jos koskaan pitäsi Lehkonen viskata vit...n ja antaa vastuu esim.Uramalle. ENNENKUIN ON LIIAN MYÖHÄISTÄ! Tsemppiä kuitenkin Kettulauma ja sullekin kaljupää jossakin toisaalla!?
- Satamakatu
Lehkonen on ja pysyy.
Hänella on koko seuranjohdon tuki takanaan.
Vaikka Olkiluotoon tehdään uusi reaktori, niin rahat on kuitenkin jo saatu kauden alussa. - usko mennyt..
Satamakatu kirjoitti:
Lehkonen on ja pysyy.
Hänella on koko seuranjohdon tuki takanaan.
Vaikka Olkiluotoon tehdään uusi reaktori, niin rahat on kuitenkin jo saatu kauden alussa.eipä vaan pysynyt kettulaumassa. tervetuloa Rautakorpi ja tuo korpeen rautaa ja maaleja, ei kahvausta...
- Patasydän
Piikipaikka patapaidoilla. Ketupaidat on luikkineet koloihinsa pysyäkseen sillä koko kauden! Ace Of Spade Rulez Big Time!!!
- usko palannut..
Kettupaidat Rautakorven valmennuksessa kohti piikkiä ja patapaidat sinne play offs viivan alapuolelle, missä teidän paikkanne OIKEASTI on..
Onnea RAutakorpi ja ol niingon gotonas.. - Lukko for Hollywood
Nyt me saamme RAUTAKORVEN...
Ei siis Rauno Korpea, vaan itse Rautakorven
Nyt alkaa kova kiri takaisin 8 joukkoon, ja siten Play Off otteluihin. - 884
Lukko for Hollywood kirjoitti:
Nyt me saamme RAUTAKORVEN...
Ei siis Rauno Korpea, vaan itse Rautakorven
Nyt alkaa kova kiri takaisin 8 joukkoon, ja siten Play Off otteluihin.TAA ON TOTTA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse644431Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973678Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083321Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.181879Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 82819
- 44803
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105797Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23764