Suosittelen, että jos vähänkään epälette lemmikkinne hyvinvointia, viekää se eläinlääkäriin. Me jotka viesteihin vastaamme, emme ole ammattilaisia emmekä osaa varmasti sanoa mikä marsua vaivaa. Jos jokin askarruttaa, niin kannattaa aina soittaa eläinlääkäriin. Tässä keskustelussa olen jopa nähnyt aivan vääriä neuvoja. Jos marsun tila on kriittinen, ei missään nimessä pidä odottaa että joku täällä vastaa että vie eläinlääkäriin.
järki käteen
4
320
Vastaukset
Johan tuota asiaa on yritetty jankuttaa ihmisille, mutta kun ei ymmärrä niin ei sitten. Surettaa vaan lähinnä että sellaiset ovat lemmikin hankkineet jotka eivät ymmärrä lemmikin tuomaa vastuuta ja sitten ollaan sormi suussa kun jotain sattuu.
Jep, soitto eläinlääkärille ei maksa paljon, mutta ilmeisesti maalaisjärkeä siihen tarvitaan sen verran että tilanteesta tulee haastava.- marsunomistaja
Eläinlääkärillä käyttäminen on todella kallista, ja siksi me "tavikset" kyselemme täällä, että voisiko kotikonstein tehdä mitään, ettei aina tarvisi näitä kovasti sairastelevia marsuja kiikuttaa eläinlääkäriin ja saada muhkea lasku siitä.
- nössö
marsunomistaja kirjoitti:
Eläinlääkärillä käyttäminen on todella kallista, ja siksi me "tavikset" kyselemme täällä, että voisiko kotikonstein tehdä mitään, ettei aina tarvisi näitä kovasti sairastelevia marsuja kiikuttaa eläinlääkäriin ja saada muhkea lasku siitä.
Kyllä eläinlääkärit jakavat neuvoja puhelimessakin. Ja he osaavat ainakin heti sanoa, kuulostaako vaiva sellaiselta, että vastaanotolle menemistä tarvitaan.
- 6 marsua
nössö kirjoitti:
Kyllä eläinlääkärit jakavat neuvoja puhelimessakin. Ja he osaavat ainakin heti sanoa, kuulostaako vaiva sellaiselta, että vastaanotolle menemistä tarvitaan.
Yhden viestin päässä olevalle vain sen verran, että jos itse sairastut menet kyllä lääkärii vaikka maksaisi mitä ja kun eläimen on ottanut niin rahaa on löydyttävä vaikka, niin että on sitten itse syömättä. Ja jos rahaa ei ole on eläin parempi antaa kotiin missä sille voidaan tarjota hoitoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli459726Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1045162"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn594357Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1382917Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1402707Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1792548Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait281942- 201687
Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.371559Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp201045