Siniselle Siivelle

Hei! Pyysin ja sainkin tuossa jo aiemmin -qi-:ltä riimun koskien tulevaa työ-/kotielämääni, mutta vielä kyselisin Sinulta samasta asiasta.. Itsekin olen päättämätön, yhtenä hetkenä tahdon yhtä, toisena toista, väliin haluan mutta epäilen mahdollisuuksiani ja jaksamistani. Millaistahan neuvoa kortit antaisivat tähän tilanteeseen? Kiitos Sinulle jo etukäteen vaivannäöstäsi!

5

536

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SininenSiipi

      Nostin sinulle tavallaan kaksi korttia. Sekoittaessani kortteja, harvoin mikään kääntyy oikeinpäin, mutta tällä kertaa niin kävi. Kyseisellä kortilla on siis merkitystä tulkintasi kanssa.
      Ensin kuitenkin tämä toinen, jonka valitsin viuhkasta.
      Miekkojen kuningas. Kuvastaa älyä, nokkeluutta, keskustelutaitoa, rehellisyyttä, kykyä nähdä asioiden eri puolet, moraalia, periaatteiden mukaan elämistä. Positiivinen energia ja aktiivisuus yhdistyvät sinussa. Keksit asioihin nopeasti ratkaisuja ja sekavissa tilanteissa pystyt saamaan asiat järjestykseen ja etenemään. Tällä energialla on sinulle jokin merkitys tämänhetkisessä tilanteessa. Anna energian inspiroida sinut tulevissa asioissa.

      Kortti, joka kääntyi "vahingossa" oli Maailma. Sille ominaista on kokonaisuuden ja tasapainon tunne, yhteenkuuluvuus, yhteistyön sujuminen, tavoitteidesi tiedostaminen, unelmien käyminen todeksi, omien lahjojen käyttämistä.
      Tulkinnassa tämä on merkki siitä, että olet ymmärtämässä todellisen halusi sydämessäsi. Mikä tämä lopulta onkaan, tulet kulkemaan oikeaan suuntaan ja tunnet onnellisuutta valinnastasi. Kuitenkin, tullaksesi onnelliseksi sinun pitää tuntea yhteyttä ympärilläsi olevaan. Jos punnitset elämääsi työn ja kodin välillä, kortin neuvo on siis pohtia, missä pääset toteuttamaan itseäsi parhaiten, mitkä asiat kummassakin tekevät sinut onnelliseksi. Suunta tulee olemaan oikea ja kortti lupaa vain hyvää sinulle! :)

      • Kiitos Sinulle mielenkiintoisesta tulkinnastasi! Olipa jännä juttu, että tuo Maailma-kortti kääntyi oikeinpäin sekoittaessasi kortteja.. oikein rohkaisevia ja luottamusta herättäviä viestejä! Saapa nyt nähdä, mihinpäin vaakakuppi ja elämän energiat vielä kääntyvät, mutta hiljaa hyvää tulee.. Kiitos Sinulle vielä kerran!


    • Hei Sininen Siipi, huomaan että olet taas palstalla! Reilut kaksi vuotta sitten nostit minulle kortin - itse asiassa niitä tuli kaksi - ja pari kuukautta sen jälkeen aloitin työsuhteen, joka on jatkunut siitä lähtien ja päättyy ensi viikolla. Jälleen olen siis tienhaarassa - mitä kortit haluavat kertoa minulle tänään? Kiitos jo etukäteen jos ehdit nostaa minulle kortin!

      • j323

        Jeesus Kristus on Jumala ja Hän rakastaa sinua niin paljon että kuoli syntiesi sovitukseksi.Usko Jeesukseen niin saat elää IKUISESTI!!! Lue Raamattua!


      • aloittaja_cherry
        j323 kirjoitti:

        Jeesus Kristus on Jumala ja Hän rakastaa sinua niin paljon että kuoli syntiesi sovitukseksi.Usko Jeesukseen niin saat elää IKUISESTI!!! Lue Raamattua!

        Näin on ja näin teen / olen tehnytkin, mutta tästä huolimatta ja tämän lisäksi kaipaan täydentävää osviittaa elämääni, joten sallithan Sinisen Siiven vastata. Eli Sininen Siipi, täällä odottelen jos olet kuulolla... :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      181
      1505
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      84
      1312
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1048
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      879
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      773
    6. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      9
      711
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      646
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      103
      602
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      586
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      557
    Aihe