Huhuja kuultu/nähty Vuoksenniskan uudesta yrittäjästä entisen Vintin;entisen V.Kulman tiloihin. Tosiasiaa on ettei Jannesin lopetettua kunnon tanssipaikkaa niskalla ole ollut. Löytyisikö se vihdoinkin, vai "imeekö" kulmien baarit edelleen kaikki tanssikykyiset/haluiset? Ehkä nyt olisi tarjolla ikinuorille ja kaiken-ikäisille sopiva paikka, yrittäjä ainakin on asiakkaat huomioon ottava ja omaa ravintola-alalla lupaavan ja monipuolisen maineen. Joten toiveita ohjelmistoon ja iltojen iloksi sittemmin mielellään varmaan ottaisi vastaan? Kannattaa ainakin hyväksi todeta=)
niskan yöelämä elpyy?
pikkeli
91975
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
,,Kun BION-MÄKI avataan vuosien jälkeen Wappuna .
WANHAT TENUNENÄT TAPAAVAT TOISENSA-kokoontumis
tenuttelun merkeissä,legendaariseilla BIO-MÄEN kallioilla ja metsän siimeksessä ,kantojen nokassa !
Dangerssin voittanutta..
Siitäpä onkin aikaa kun se baari oli toiminnassa."Ennevanhaan" porukka vielä liikkuikin baarissa ja muualla, nyt ei meinaa ihmisii nähä enää ees kauppareissulla.
Missähän kaupoilla luulet näkeväsi entisiä Dangersin asiakkaita??? Miten olisi Tokmanni, Minimani tai Lidl... Oletko esim käynyt alkossa V-niskalla?
kiva kuulla että muillekin kelpaisi kunnon bilepaikka!!! toivottavasti siitä sellainen tulee...?! itse vielä suht nuorena olen, mutta ei kyllä yhtään enempää voisi kulmien ihme häröily baarit kiinnostaa, vaan mielummin viihdyn hieman vanhempien suosimissa tanssipaikoissa, joissa kyllä tulee itse harvemmin humppaa tanssahdeltua..=)! ja toisaalta eihän täällä oikein ole paikkaa kaiken ikäisille.... tai sitten ois kiva saada joku hyvä ruokapaikka=) kuulin että siellä ois tehty jotain isompaa remppaa keittiössä... toivon mukaan aukeis vaan pian(jos siis on aukeemassa)!!!!!
Niskan yöelämä. V-Niska on elävien kuolleiden hautausmaa. Aina (harvoin tosin), kun ajan Niskan läpi niin uskomatonta porukkaa huojuu turvat rutussa kadun reunoilla ja kättään nostaen yrittävät kiinnittää ohiajajien huomion jostain kumman syystä. Vaatteet, kuin kerjäläisillä ja viinan ja tupakan sekä huonon ravinnon pilalle värjäämät, kurttuiset kasvot katsoen ohiajavia, kuin pahimmissa kauhuelokuvissa 50 vuoden takaa.
,,,,pahimmissa kauhuelokuvissa,,100 vuoden takaa,,
Aivan, 100 vuoden takaa, kylläpä aika rientää, toisin kuin V-Niskalla...
...panettelua.En ihan pikkurahasta,josta ei ole muuten puutetta,lähtis pois niskalta.Meillä on täällä kaikkee mitä tarvitaan ja jotain sellaista mitä muutkin Imatralaiset ja myös R-lahtelaiset tarttee,esim.elokuvateatteri,vai onkos muualla sellaista,jäähalli ja uus voitas,jos sitä nyt kuka tarttee,rakentaa nykyisen päälle.Sit meillä on sairaala,että jos pipi iskee niin niskalle tuutte,sit on Lidl ja 50"divari,mikä muuten onkin niskan ja Imatran paras mesta sillä vanha rock and roll ei kuole koskaan.No,enpä enempää kehu ettei tuu muuttoaaltoo niskalle.