Eroon cipralex/sepram-lääkkeistä?

Heips,

oon käytäny vuoden. Ekaks oli Cipralex 10 mg, sit vaihdettiin Sepram 20 mg.
Oon lähös poikakaverin kaa matkalle. En oo oikein uskaltanu vetää raakaa viinaa noiden kaa, koska muutaman keran kokeilin, ja mun mielestä muisti kyl meni aika äkkiä.
Viinii ja sidukkaa voi jonkin veran ottaa noiden kaa. Nyt oon lääkärin ohjeen mukaan lopetellu. Vähentäny annosta eka 50%, sit parin viikon jälkeen 75%
Mulla surisee päässä kummallisesti aina välillä. Onks kellä kokemusta noiden lopettamisesta, mitä vaikutuksia?

t. Sandrukka
4479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Käytän itse samaa lääkettä.ja jos jää syömämättä noin 4 päivään , niin "kyllä! .."tuntuu...päässä"

Äänestä

Että kulläpä on hiljaista osastolla.
"niinkuin huopatossu tehtaassa"

Sitten löysin tämän kirjoituksen >
"VIIINAAA VIRRTAAA".

Mtta ootetaanpa maanantaita ja uutta arkea, niin kyllä taas VALITUS,MASENNUS,RYÖPPY alkaa, että ei tuu loppua ollenkaan. Haukutaan kaikki olevaiset ja olemattomat. On rahat loppu. Henki loppu. Missään ei oo mitään mieltä. Kukaan ei kuuntele mua. Kukaan ei ymmrrä mua. Lääkärit ei hoida mua. Hoitajat ei osaa sanoa mitään. LÄÄKKEET EI AUTA MITÄÄN. > EN USKO MIHINKÄÄN; ENKÄ KEHENKÄÄN.
"NIRU NARU; VEITSI PEITSI ja viilto."
Voi tätä viinapirujen hokemaa? ! ?

Äänestä

Jo 19750 käviää kirjoituksessa
"Mihin Mandi Lampi kuoli" > edellisellä sivulla.
............TOSI KIINNOSTAVAA ?............

Äänestä
  • Kohta 21.000 käviää> "Mihin Mandi Lampi kuoli" sivu 4.>>>>>>>>>> Tehdään sadantuhannen käviän ennätys ? JOOKOS ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sandrukka kirjoitti:

Heips,

oon käytäny vuoden. Ekaks oli Cipralex 10 mg, sit vaihdettiin Sepram 20 mg.
Oon lähös poikakaverin kaa matkalle. En oo oikein uskaltanu vetää raakaa viinaa noiden kaa, koska muutaman keran kokeilin, ja mun mielestä muisti kyl meni aika äkkiä.
Viinii ja sidukkaa voi jonkin veran ottaa noiden kaa. Nyt oon lääkärin ohjeen mukaan lopetellu. Vähentäny annosta eka 50%, sit parin viikon jälkeen 75%
Mulla surisee päässä kummallisesti aina välillä. Onks kellä kokemusta noiden lopettamisesta, mitä vaikutuksia?

t. Sandrukka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu