Poliisi pelkää!

Jatkossa poliisi pelkää kun liikkuu öiseen aikaan Kannelmäessä. Voi nimittäin auto kaatua:)
8692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Poliisit tuskin pelkäävät auton kaatumista.

Oman egon kaatuminen huolettaa niitä ennemmän, eikö ne pelkkää mun poliisilappua, mä olen POLIISI, mua on PAKKO kunnioittaa.

Onneksi poliisina mä voin ottaa kiinni aina yhden tyypin, kunhan kutsun vähintää 5 partiota apuun, kyllä 10 poliisia aina yhden tyypin ottaa kiinni tai ainakin luulisin:) No voidaanhan me pyytää virka-apua puolustusvoimilta:)

Poliisit ei ole miehiä ne ovat pikku neitejä!

Äänestä
  • Puolustusvoimilla ei ole toimivaltaa. Tarvittaessa poliisi pyytää virka-apua rajavartiolaitokselta, käytännössä tämä on tosin hyvin harvinaista.

    Äänestä

  • wannabe lakimies. kirjoitti:

    Puolustusvoimilla ei ole toimivaltaa. Tarvittaessa poliisi pyytää virka-apua rajavartiolaitokselta, käytännössä tämä on tosin hyvin harvinaista.

    Poliisi on monesti pyytänyt virka-apua puolustusvoimilta.
    Toki myös rajavartiolaitos voi auttaa!

    Virka-avun käyttö poliisissa ei ole mitenkään harvinaista vaan arkipäivää.

    Äänestä

On teillä helsingin nuorilla hienot ideologiat. Pidätte poliisia vihollisenanne, vaikka ette tajua mikä helvetti olisi irti jos poliisiorganisaatio lopetettaisiin. Teidät on kasvatettu helsingin "hyvissä" perheissä ja opetettu että teillä on oikeus sitä ja tätä, ja saat tehdä juuri niin kuin itse haluat, eikä kukaan saa puuttua sinun tekemisiin...JA PASKAT!!! Todellisuudessa olette raukkapaskoja kun tiukka paikka tulee ja varmasti kusette allenne. Ei teistä nykyajan nuorista ole kuin suunsoittoon ja hienoihin kuvitelmiin. Työntekokaan teitä ei huvita, vaan cannabiksen polttelu ja bilettäminen...

Äänestä
  • Lueppa joskus väitöskirja: Poliisin rikokset vuodelta 2007.
    Ehkä opit ymmärtämään mistä kirjoitat. Nyt et ymmärrä!

    Tekijä on keskusrikospoliisin ylitarkastaja OTT Marko Viitanen.

    Äänestä

  • vaikka kirjoitti:

    Lueppa joskus väitöskirja: Poliisin rikokset vuodelta 2007.
    Ehkä opit ymmärtämään mistä kirjoitat. Nyt et ymmärrä!

    Tekijä on keskusrikospoliisin ylitarkastaja OTT Marko Viitanen.

    mitä "maalla kasvanut" tuossa kirjoitti.

    Lisäisin vielä, että joukossa tyhmyys tiivistyy. Eli kun yksin ei uskalla eikä pysty, pitää pöljäillä joukon mukana.

    Edelleen sanoisin, että tiukan paikan tullen 99 % Suomen kansasta on poliisin puolella ja apuna. Esimerkkinä vaikkapa tanskalainen, joka ampui kaksi poliisia Helsingissä. Sen jälkeen hänellä ei ollut piilopaikkaa missään ja oli heti raudoissa.

    Mitä taas niihin poliisirikoksiin tulee, niin nämä edustavat hyvin pientä osaa poliisikunnasta. Nämä pitää pois kitkeä eikä leimata koko poliisikuntaa jonkun rentun mukaan.

    Äänestä

Yrittääkö Kannelmäki viedä Kontulan maineen ? Tehkääs vielä samanlainen provo ni mä haastan teidät oikeuteen.

Äänestä
  • vastustaminen josta seuraa aina vankeutta.Nyt tehdään noista esimerkki tapaus ja tuomio suurin mitä laissa voi antaa eli 4vuotta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kannelmägi kirjoitti:

Jatkossa poliisi pelkää kun liikkuu öiseen aikaan Kannelmäessä. Voi nimittäin auto kaatua:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu