3 kympin villitys

Heippa,
mieheni on 30 villityksen johdosta saanut päähänsä hankkia Harrikan.
Tottahan siinä nyt sitten piti avittaa ja onnistuin löytämään netistä yksityisen myymän Sporsterin 883H vuosimallia 90.
Koska meistä kumpikaan ei ole kovin hintatietoinen voisi joku ehkä valaista asiaa mitä tällaisesta yleensäkin kannattaa maksaa?
Eräs harrikka mies oli sitä mieltä että kyseinen pyörä halvalla lähtee katsoen laitettuja osia ja pyörän kuntoa muuten.
Auttakaahan hieman tyttöä mäessä!!
61445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tietysti moni asia vaikuttaa hintaan, mut jos kyseessä on suht siisti vakio kuntoinen niin hinta on jossain 6000€ tuntumassa, jos on enemmän duunailtu voihan se hinta nousta 7000-7500 ekun paikkeille, tosin onhan noita kauppoja 5000€ ja allekin tehty mut kyllä silloin kyseessä on jo enemmän tai vähemmän projekti.
Kannattaa tarkistaa jos laatikko on 4lovinen et onko sille tehty mitään, se ja laturi on tuon ikäisissä sporissa ongelmana 40-50t välein aina jotain tarttis tehä.
Kone on "ikuinen" jos siellä vaan öljyä riittää.

Kyllä ne 30 ja muutkin kriisit hd:llä unohtuu ;)

Äänestä
  • Heippa vaan!
    Olin tosi yllättynyt saadessani näinkin paljon vastauksia kyselyyn!!
    Kiitos teille jotka viitsitte vaivautua!!

    Iloista loppu kesää kaikille!
    Ja varmasti pyöräkin vielä löytyy ja villitykset haihtuvat, ensi kesänä toivottavasti oman HD:n päällä...

    Äänestä

Ellei miehesi oo pätevä mekaanikko, niin katelkaa ihmeessä vm. -91 tai
uudempaa (5-vaihteinen laatikko). Säästytte monelta murheelta. Mikään ei
pilaa esim. lomareissua varmemmin kuin prätkä joka ei yllättäen lataakaan...
Uudemmat on tosi hyviä ja -vastoin yleistä käsitysta HD:eistä- sopivat
vähemmän ruuvaamisesta kiinnostuneillekin. Onnea pyöränetsintään!

Äänestä
  • Todella hyvä infoahan täältä näyttää tulevan tuutin täydeltä=)
    Kiitos!

    Äänestä

Onko Suomessa toinenkin Piu minun lisäkseni? Kääk - identiteettikriisi!
Piu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Piu kirjoitti:

Heippa,
mieheni on 30 villityksen johdosta saanut päähänsä hankkia Harrikan.
Tottahan siinä nyt sitten piti avittaa ja onnistuin löytämään netistä yksityisen myymän Sporsterin 883H vuosimallia 90.
Koska meistä kumpikaan ei ole kovin hintatietoinen voisi joku ehkä valaista asiaa mitä tällaisesta yleensäkin kannattaa maksaa?
Eräs harrikka mies oli sitä mieltä että kyseinen pyörä halvalla lähtee katsoen laitettuja osia ja pyörän kuntoa muuten.
Auttakaahan hieman tyttöä mäessä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu