Hyvää Pääsiäistä kaikille tämän lukeneille. Mistähän 60 kymppiset miehet löytää naisystävän, kun minä naisena en ole onnistunut löytämään. En tosin käy kapakoissa ja liikun muutenkin aika vähän. Jos jollain antaa vinkkiä, olisin kiitollinen.
yksinäisyys
Lise
181169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Riippuu miltä kantilta asioita katsoo. Kumppanin löytäminen ei välttämättä ole vaikeaa. Pitäisi vaan kelpuuttaa semmonen suhtkoht sopiva.
Hyvää Pääsiäistä!
yksinäiset miehet mistään löydetä naisystävää.
Emme itsekään kulje kapakoissa emmekä huoli siellä kulkevia.
Me olemme niitä maan hiljaisia joita te naiset ette noteeraa ja joiden ympäriltä tuolit viedään jos jonnekin menemme.
Minun kokemukseni on, että mies saa naisen, kunhan ottaa asian puheeksi. Nainen odottaa noutajaa.
peiliin, vanhapoikamies?
karataan jonnekin!
Harrastuspiireistä voisin kuvitella löytyvän miehiäkin. Tosin naiset ovat aktiivisempia sielläkin. Mitä, jos menisit jollekin miesvaltaiselle kurssille: veneenrakennus-, katiskanteko-, perhonsidonta- tai muille miesten harrastuksiin kuuluvalle. Ehkä siellä joku avulias aatu sinua auttaessaan huomaisi naisellisuutesi.
Itse olen jo luopunut ajatuksesta löytää laillani ajatteleva maskuliini. Suunnittelen tässä pääsiäislauantain kunniaksi uuden turbo-luudan käynnistämistä ja Kyöpelin vuorelle muuttamista!
Sama ongelma täällä, yksinäisyys. Minulta vielä puuttuu naispuolisetkin ystävät. Muutin työn perässä uudelle paikkakunnalle muutama vuosi sitten, eikä niitä ystävyyssuhteita näköjään tässä iässä niin helposti solmita. Työkaverit on mukavia ja usein pyytävät porukkaankin, kun yhdessä johonkin lähtevät. He vain ovat niin paljon nuorempia, etten heidän riennoissaan oikein edes jaksa mukana.
Miesystävän löytäminen on todella vaikeaa, missä ihmeessä ne kunnolliset, fiksut miehet oikein piileskelevät?
Ala mun kaa.
Jutellaan vaikka auttajan väsymisestä.
Auttajat joutuu osoittamaan myötätuntoa,
mutta se on väsyttävää. Kuka sitä aina
jaksaa auttaa ja lohduttaa.
Suoraan kysymykseen suora vastaus! Nyt odotellaan Lisen kommenttia.
Vai joudut sinä kovasti paljon auttamaan muita se on väsyttävää, mutta myös palkitsevaa työtä.
Nyt en ymmärtänyt kysymystä, eli en siis tiedä mihin pitäisi vastata.
Kyllä se auttaminen on stressaavaa.
Arvele, kun R-kioskillakin ihmiset
kertovat myyjälle kaikki sairautensa
ja vaikeutensa. Minusta R-kioskin myyjä
on paremminkin psykiatri.
Minä olen se "Ala mun kaa"
Pistähän postia.
ärrällä myyjänä, kun tunnut tietävän mitä ihmiset valittaa myyjälle.Onhan se varmaan raskasta kuunnella aina vaan valituksia.
Joskus ne juttelee elämäntarinoitaan ja ihan
mukavia. Valittajia on vähemmän. Minä sanoin
kerran Ärrän tädille, että sun pitäis hankkia
psykiatrin paperit, kun sulla on tuota psyko-
analyysia tehtävä ja sitten papin paperit, kun
sielunhoito kuuluu tehtäviin. :)
Haluaisin kuitenkin ennen vinkkiä tietää sinusta jotakin sellasta, mitä haluaisit kertoa. Kerro ja saat hyvän vinkin!
se hyvä vinkki olisi kiinnostaisi tietää. Mitähän mun pitäs kertoa. Olen tän ryhmän ikäinen mummi, reipas ja nuori mieleltäni ja sielultani.
sinulle sopiva: [email protected]
tässä iässä yhtä miestä kohti on kaksi naista, joten miesten asioiden pitäisi olla hyvin. Tästä päivästä lähtien olen itsekin sinkku, toinen samanikäinen veti pidemmän korren- toistaiseksi. Jospa tämä uusi tuttavuus saa ystäväni lopettamaan tupakanpolton ja liikkumaan enemmän. Niihin en minä pystynyt. Tunnen itseni vapaaksi, tosin hieman haikeutta on. Ystäviä olemme, joten välirikkoa ei tullut. En aio olla mitenkään aktiivinen miesasioissa, minusta miehen on oltava aloitteellisempi. Jännityksellä odotan, mitä elämä tarjoaa.