http://www.iltalehti.fi/viihde/200803217368613_vi.shtml
Karista ei koskaan kirjoiteta liikaa. Paljon enemmän saisivat lehdet kirjoittaa taiteilija Kari Tapiosta.
Iltalehti tänään!
2
521
Vastaukset
- wanharouwa
Lueskelin vasta tänään paperiversiota jutusta ja käsitykseni Klabbista vaan parani.
Hän on mitä ilmeisimmin hyvinkin pitkälle tunteella tekijä, esim. tuo Paula Koivuniemelle sanottu "tu mukaan". Ei hän siinä miettinyt rahavirtoja vaan pyysi vaan toisen mukaan kiertueelle kun siltä tuntui.
On myös aina mukavaa lukea ihmisestä, joka ei kadehdi nuoria vaan päinvastoin kannustaa heitä, sillä valitettavasti niitä kadehtijoitakin löytyy.
Kuitenkin jokainen on ollut nuori ja tarvinnut kannustusta joskus. Klabbi ei ajattele nuoria kilpailijoina, vaan jokaiselle löytyy oma paikkansa ja omalla työllä ne meriitit sitten saavutetaan.
Oli hauskaa lukea myöskin Nikke Halosesta, tunsin hänen äitinsä oikein hyvin ja sitä kautta siis "tunsin" myös Niken. Miehillä tuntui olevan oikein hauskaa keskenään, osaavat kumpikin nauraa itselleen, se on tärkeä juttu ihmiselämässä :)
Klabbin vaatetuksesta oli myös jutussa, sehän on aina ollut esiintyessä tiptop, hänellä on aina ollut esim. mahtavan upeita paitoja. Muutenkin hänen vaatteensa istuvat aina prikulleen.
Ihan oli myös tuo tarina "Äiti valvoo"- kappaleen taustasta. Se on minulle jotenkin hyvin läheinen, lapseni kun kaikki ovat olleet jo pitkään aikuisia...minulle he kuitenkin ovat aina lapsia ja jos yöllä herään niin kieltämättä aika usein ajatukset kääntyvät lapsiin ja lastenlapsiin :)
Äh, romaaniahan tässä meinaan pukata, mutta siis summasummarum, lämminhenkinen, kiva juttu.- valvoo
Minulle tuli tuosta Äiti valvoo-biisistä heti mieleen oman lapseni teini-ikä kun hänellä oli moottoripyörä ja hurutteli sillä myöhään illalla ja valvoin aina kunnes näin valojen vilahtavan ja moottoripyörän hurahtavan pihaan ;D siinä sitä äiti valvoi ja odotteli lasta ehjänä kotiin. Noissa Karin biiseissä on sisältöä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017563
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075628- 835057
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113160- 502855
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102374Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986