TAPSA, Oi TAPSA

Olin iloinen kun huomasin miten hyvässä kunnossa olet. olen aina ihaillut laulutaitoasi, ja ihmettelenkin kuinka aina vaan pysyy ääni upeana!!Kunpa vielä jonnekin konserttiin pääsisin kuuntelemaan Sinua!!!

terveisin hämeenlinnatar T
7500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mene täysin hukkaan, kun Tapsa ei pomminvarmasti täällä lukemassa käy.

Äänestä

Totta kirjoitat. Tapsa paranee vaan vanhetessaan!

Äänestä

En minä enää ihmettelekkään, että miksi noita T.Kansan juhlakonsertteja on niin kovasti kehuttu täällä. Tämä konsertti oli parasta Tapani Kansaa mitä minä olen koskaan TV:stä nähnyt ja kuullut.

Äänestä

Olin minäkin "myyty",kun katsoin eilen Tapsan 40v. konsertin!Onneksi talletin sen,että voi katsella sitä,kun siltä tuntuu.Nautin koko konsertin kappaleista.Oli yllättävän hyvä ääni,yllätyin aivan.

Äänestä
  • Itse pääsin nauttimaan konsertista paikan päälle Areenalle. Se oli niin ihanaa, niin fantastista, että sanoin ei osaa kuvailla niitä tuntoja. Katsoin toki vielä televisiostakin sen ja hyvä se oli näinkin nähtynä. Mutta, tottakai aina paikanpäällä se tunnelma ja tietysti myös itse musiikki on toista. Iso orkesteri kun soittaa, niin sitä myös kuuntelee ihan lumoutuneena. Hyvä oli, elämys taas päivien kirjaan.

    Äänestä

Olipa ihastuttavan hurmaava konsertti! Olen vieläkin täysin Tapanin upean äänen ja karisman lumoissa.Hän oli niin lumoavan innostununeen oloinen siinä lavalla. Ihailin suuresti sitä virtaavan energian määrää, joka hänestä tuhansille kuulijoille siellä areenassa välittyi ja jopa TV:n kautta kotikatsomoihinkin.
Mahtava laulaja, esiintyjä ja tulkitsija.

Äänestä

Se ääni, ne tulkinnat, se karisma, ne eleet, ne ilmeet, se pilke silmäkulmassa, se esiintymisen ilo ! Tapani oli tuossa konsertissa niin lutunen, valloittava, hurmaava..... sanalla sanoen IHANA !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ihailija aina kirjoitti:

Olin iloinen kun huomasin miten hyvässä kunnossa olet. olen aina ihaillut laulutaitoasi, ja ihmettelenkin kuinka aina vaan pysyy ääni upeana!!Kunpa vielä jonnekin konserttiin pääsisin kuuntelemaan Sinua!!!

terveisin hämeenlinnatar T

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu