kovat on paineet nuorilla, odotukset,elämä edessä. Siihen sellaiset vanhemmat, jotka eivät ihan mukana jutussa...sitten lääkäri määrääkin ssri-lääkkeet ja vähän bentsoja...sitten vähän enemmän ja sitten ollaankin nalkissa.
mandi,mia ja julkisuuspaineet
kaatuu seinät
102283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
sinä tunnet kyseiset henkilöt ja vanhemmat ja lääkitykset,diagnoosit,kuolinsyyt ja muut!!!Mikäs tohtori olet olevinasi??Muista,että vähemmistäkin on mennyt syyteharkintaan jutut!
sinä syytät nyt kunnianloukkauksesta kirjoittajaa, ja tuossa kirjoituksessa ei suoranaisesti viitattu kenenkään henkilön lääkkeenkäyttöön vanhempiin. Jos luit oikein sisällön. Joten harkitaan perättömän kunnianloukkaussyytteen antamista.! Jos testissä olisi mainittu henkilö nimeltä ja arvosteltu siinä perässä vanhempia, kyseessä olisi ollut vain mielipide. Tämä on mielipidepalsta. Mutta katsotaan ryhdynkö toimeen...
lääkkeet top 10:ss3 ovat ssri:t cipralex ja cipramil eri halpisversioineen. Säälittävää, että jotkut sulkevat siltä silmänsä. Tarvittaisiin lääkkeiden lisäksi lisää rahaa ja voimavaroja terapiaan. Ja siihen ,että potilas ei lopeta ominpäin lääkkeitään. Siitä vasta seuraakin, nää kouluterroristit jättivät syömättä median mukaan lääkkeensä. Permannon Miahan on itse avoimesti kertonut lääkkeisiin hatkahtamisestaan.Kovins surkeaa on.
tossa teini sekoilee...Miahan oli sijaisperheessä toilailujen takia..kannataisi nyt ottaa vähän asioista selvää. Jos nyt välit vanhempiin olisi kunnossa, kyllä lopullinen toipuminen vie ei paris vuodes sellainen katoa.
mitä te täällä pyöritte pentuilemassa?Toiseksi kyllä voidaan syyte nostaa kun perättömii valheita levittelee,kysy äidiltäsi!
niin saadaan ihan faktat pöytään.
Mian perhettä,isoisää,veljiä,äitiä jne..oist kyllä nähnyt kuinka lämpimät välit heillä oli=(Eli ää jauha paskaa jos et tiedä asiasta mitään=)
sitten, kun kasvat isommaksi ja opit lukemaan: kyseessä oli teini-iän toilailut ja lääkesekoilut ja sijaisperhe. Lehtijutussa mainittiin ,että nyt on väleissä. Elikkä keskenkasvuinen totta helvetissä ne oli siellä idolseissa tukemassa ,kun kriisi oli JO OHI!!!!ja oli asian työstäminen käynnissä.
Pääasia että looseri mia on poissa. Se yksilö oli elinkelvoton ja se siitä.
seeseen, kun ei uskaltanut vastata....You are under control...