Jeesus on noussut kuolleista! Halleluja! Hän on kuoleman ja pimeyden valtojen voittaja! Hän on kuollut sinunkin puolestasi. Hänellä on sinulle varattuna Elämä isolla E:llä! Hyvää pääsiäistä kaikille!!!
Hyvää pääsiäistä!
5
1380
Vastaukset
- tosimiess
Painu vittuun helvetin hihhuli noiden satujesi kanssa! Ei tästä pääsiäisestä oo ku yksi ilo, ja se on se, että saa juopotella 4 päivää.
- .............
mitää jeesusta oo ollukka...pääsiäises on nyt vaa parasta tää loma!
- meillä kristityillä
kestää seuraavat 50 päivää aina helluntaihin asti ja sitten toivomme ja uskomme mukaan kerran iankaikkisesti taivaassa, sillä niinkuin raamattu (1. Kor. 15: 12-22)
sanoo, ei ole mitään vitsiä panna toivoa Kristukseen vain tämän elämän ajaksi - !!!
meillä kristityillä kirjoitti:
kestää seuraavat 50 päivää aina helluntaihin asti ja sitten toivomme ja uskomme mukaan kerran iankaikkisesti taivaassa, sillä niinkuin raamattu (1. Kor. 15: 12-22)
sanoo, ei ole mitään vitsiä panna toivoa Kristukseen vain tämän elämän ajaksiMiten joku voi tuollaista paskaa laukoa vakavalla naamalla...laitokseen pitäis sulkea mokomat hullut!
- Kiitos Jeesus
Oikein hyvää Pääsiäistä sinullekin ja myös kaikille muille, jotka sen haluavat ottaa vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie807042Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346523Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816323Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644122Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532512Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62419Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant662206Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431519- 141512
- 1981240