Flame of Recca

Mantis

Osaatteko sanoa sarjasta mitään? Hyvä? Huono? Kannattaako katsoa?

4

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Himura_Kenshin

      FoR:aa olen katsonut kelauksella tasan yhden jakson, ja lukenut nelisen chapteria. En voi sanoa että homma olisi vakuuttanuta ainakaan alkuvaiheessa.

      Hahmot ovat jokseenkin mielenkiinnottomia ja juoni tuntui aika heiveröiseltä (sekä mangassa että animessa), taide onneksi on ihan tyylikästä. Pari arvostelua olen lukenut, ja niiden perusteella sarjasta (mangasta ainakin, animesta en ole kuullut mitään) tulee pian Dragon Ball Z:n ja Gundam Z:n sekoitus (Gundam Z on jo itsessään sekoitus Gundamia ja DBZ:aa), eli sankarit osallistuvat taisteluturnauksiin, joiden välillä taistellaa ja power-upataan.

      Ei kai FoR ihan huono ole jos sattuu pitämään mäiskeestä ja toiminnasta, mutta koska itse kallistun enemmän tuonne shoujon puolelle niin en pitänyt juuri lainkaan. Joku toinen saa kirjoittaa asiantuntevamman mielipiteen.

    • Mirieh*

      Kahtelin just tost sarjast vikat jaksot vähän aikaa sitten ^^
      Hauska sarja se on.. ^^ en oo siis kattonu ku animea, mut ekat jaksot voi näyttää ihan tylsiltä, mutta eiköhän ne oo aina, mut siihe vaan jää jotenki kiinni..
      Se sitten on jos pitää sen tyyppisestä sarjoista.. Mut itte tykkäsin ja suosittelen et katot X)

      • RuRi

        ei kannata kattoo.. aika tylsiä mun mielestä ne...


    • Kilpe

      jos pitää genrestä. Kyllä se ihan katsottava on, tosin ennalta arvattava. Lopusta en sano mittään.

      Mangasta sen verran että on KUULEMMA parempi (ylläri), eikä lopu siihen mihin anime. Tämä on siis ihan vaan kuulopuheiden takaa kirjoitettua!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      124
      5261
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3728
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2470
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      35
      1715
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1624
    6. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1588
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1580
    8. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1501
    9. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1342
    10. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      29
      1333
    Aihe