Exä prkl!

uskomatonta....

Uskomatonta miten asiat voi muuttaa muotoaan. Sitä saa järkyttyneenä kuunnella mitä exä on kertonut muille, huhhuh!

Onks kellään muulla käynyt niin että on ikäänkuin alistunut suhteessa täysin puolison tahtoon ja tehnyt kaiken niin kuin toinen haluaa ja sitten myöhemmin onkin piru vie selvinnyt että se olitkin sinä itse joka alistit toista?

Tai tuskinpa sentään. Tuskin kukaan muu on yhtä tyhmä että alistuu toisen tahtoon mutta sitä se on jos oikein rakastumalla rakastuu ja haluaa miellyttää toista kaikin keinoin ja sulkee silmänsä toisen todelliselta luonteelta. Vasta itsemurhan partaalla sitä havahtuu todellisuuteen ja huomaa että tulipa rakastuttua tosi pirulliseen naiseen.

8

1592

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmasti

      ole ainoa.
      Minulla oli eräs tuttava, joka oli mieltynyt itseään vanhempiin naisiin.
      No kohtasipa hän sellaisen ja rakastui..
      Tämä nainen kyllä alisti miehen ja mies katsoi maailmaa rakastunein silmin.

      Siinä loppujen lopuksi kävi huonosti.
      Meni auto, moottoripyörä ja melkein asuntokin niitä toisen miellyttämiseksi tulleita luottokorttilaskuja ym maksellessa.

      Tuttavani ei edes itsemurhan partaalla huomannut pysähtyä vaan meni sinne pohjalle.

      Omaiset saivat hautajaiset järjestettäväkseen, mutta mitä sai nainen joka ajoi miehen tähän..... ei mitään vaan sai vapauden jatkaa seuraavan hyväksikäytettävän etsimistä.

      • sellaista.

        Joskus sellainen ihminen ei edes toimi yksin vaan hän saa jopa muiden apua uhrinsa pyörittelyssä ja kaikki käytös oikeutetaan monilla tekosyillä. Valheet ovat vain työkalu. "Rakkaus" tehokkain niistä. Loppujen lopuksi missään ei ole mitään väärää. Tunteista viis koska sellaisella ihmisellä niitä ei oikeasti ole. Kaikki on sallittua ja kaikki määräytyy sen mukaan mihin ihmiset saadaan uskomaan. Siksi pitää juoruilla kovasti ja syöttää sopivia juttuja sellaisille ihmisille joilla on uskottavuutta ja jotka varmasti juoruavat kaiken valheen totuudenomaisena eteenpäin. Uhri pitää saada huonoon jamaan ja yrittää mustamaalata mahdollisimman hyvin jotta hän alistuisi lopullisesti. Jos hän tekee itsemurhan, se olisi kuin lottovoitto, koska sitten hän on todistanut oman henkisen heikkoutensa julmassa maailmassa.
        Kirjoitan aiheesta kirjan Ole minun pelastaja.


      • hittoa

        tuolla tarinalla oli ikäeron kanssa tekemistä, turha yleistää ja leimata tuolla tavoin jos puussa on yksi mätä omena


      • se mikään
        hittoa kirjoitti:

        tuolla tarinalla oli ikäeron kanssa tekemistä, turha yleistää ja leimata tuolla tavoin jos puussa on yksi mätä omena

        yleistys ollut, etkä osannut lukea tarinan ydintä, vaan takerrut johonkin asiaan.

        Asia vaan nyt oli niin , enhän sanonutkaan että KAIKKI tekevät niin, se vaan oli yksi tapaus.


      • kyllä
        se mikään kirjoitti:

        yleistys ollut, etkä osannut lukea tarinan ydintä, vaan takerrut johonkin asiaan.

        Asia vaan nyt oli niin , enhän sanonutkaan että KAIKKI tekevät niin, se vaan oli yksi tapaus.

        koko tarinan mutta ikäeron mainitseminen oli täysin epäoleellista


      • "Saatte tupakkaa"
        kyllä kirjoitti:

        koko tarinan mutta ikäeron mainitseminen oli täysin epäoleellista

        Jeesus että täällä saa ainakin nauraa...!Kyllä nämä jutut on joskus ihmisillä niin helvetin päättömiä!Jatkakaa samaa rataa.


      • on helppoa

        Kiltit eivät kestä riitoja ja yrittävät miellyttää toista vaikka toinen tekisi mitä tahansa ja vaikka nolaisi koko maailman nähden. Kiltti ei aina ymmärrä milloin pitäisi lopettaa hyväksynnän hakeminen vaan muuttuu entistäkin säälittävämmäksi. Hän häpeää itseään ja yrittää muuntua toisenlaiseksi vaikka se on mahdotonta. Huomatessaan totuuden, kilttiä vituttaa.


      • lärvi vääntyy
        "Saatte tupakkaa" kirjoitti:

        Jeesus että täällä saa ainakin nauraa...!Kyllä nämä jutut on joskus ihmisillä niin helvetin päättömiä!Jatkakaa samaa rataa.

        sullakin, kunhan elät tarpeeksi kauan...............................


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6824
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4582
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      3853
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      67
      3135
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1656
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1640
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1553
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1419
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1197
    Aihe