Voiko tämä olla jokin allergia?

Tyttönen91.

Kolmisen viikkoa nyt maha ollut ihan turvonnut, murisee ja kurisee, mutta mitään ei tule ulos. Kokeilin lisätä runsaasti nestettä ja kuitupitoista ravintoa, mutta mitään apua ei ole ollut. Lisäksi kokeilin nyt Levolacia, että josko se auttaisi. Ei mitään vaikutusta.
Alkaa jo pikkuhiljaa huolestuttaa, kun koko ajan on sellainen huono olo mahassa, eikä suolisto oikein toimi. :(
Onko kellään samantapaisia kokemuksia? Voisiko tämä olla esimerkiksi jtn vilja-allergiaa? Maitoallergia on testattu, sitä tämä ei oikein voi olla.
Menen kyllä lääkäriin heti kun vain ajan saan, mutta ajattelin täälläkin kysellä...

2

554

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole hyvä - tuolla lisää
    • jopelliini

      Minulla kun oikein on kovalla, on auttanut n 90 ml Levolaciannos ja jos ei tule jotain ulos alle 3 tunnin niin on syytä kääntyä päivystävän lääkärin puoleen noinkin pitkän jakson jälkeen..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      39
      2311
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      59
      764
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      41
      731
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      80
      569
    5. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      7
      529
    6. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      522
    7. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      184
      519
    8. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      16
      514
    9. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      510
    10. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      510
    Aihe