Yritin seurustella kalan kanssa, mutta tuli sellainen olo, että ihan mahdotontahan tämä on. Jos minä olen herkkätunteinen ja ailahteleva, olen kyllä näissä asioissa täysin aloittelija verrattuna kumppaniini. Luulen, että me molemmat tarvitsisimme vakaamman kumppanin. Minusta oli sietämätöntä, etten lainkaan voinut ennakoida kumppanini käyttäytymistä.
Lisäksi kumppanini haukkui minua saamattomaksi tietyissä asioissa, jotka omasta mielestäni eivät osoittaneet minkäänlaista saamattomuutta. Minä taas pidin kumppaniani saamattomina eräiden muiden asioiden takia, joissa hän itse ei nähnyt mitään moittimista.
Tässä nyt vähän alkua ongelmillemme. Oli meille tietysti myös hyvät hetkemme.
Olisi mukava kuulla, onko muilla kaloilla ollut samanlaisia kokemuksia, vai onko joku kala onnistunut luomaan pitkäaikaisen ja kukoistavan suhteen toiseen saman horoskoopin edustajaan?
Kalat ja kalat yhdessä
2
1207
Vastaukset
- Mahdoton ja mahdollinen
Kalat & Kalat on tuhoontuomittu...
tai ei välttämättä.
Jo alusta lähtien molemmat kulkevat omia polkujaan, omissa mietteissään, omissa haavemaailmoissaan. Toisaalta mikäli kaksi kalaa saavat yhteyden toisiinsa, saattaa se tuoda uskomattoman euforisen onnentunteen. Toisaalta molemmilla voi olla vapaudenvietti niin suuri, että seurustelukynnys ei tule ikinä ylittymään. Siinä vaiheessa kun normaalit horoskooppi-fiilistelijät onnistuvat luomaan seurustelusuhteen - siinä viaheessa yleensä kalanainen tai kalamies vetäytyy siimasta niin kauas, että verkot on laskettava uudestaan vesille.
Siitä johtuu myös kalojen tietynlainen saamattomuuden tunne toisistaan - yhtäkkiä kun kala törmää toiseen kalaan se vaihtaa suuntaansa välittömästi. Eikä toisen käytöstä voi ennakoida, koska et pysty ennakoimaan myöskään omaa käytöstäsi.
Kalat-horoskooppiset voivat luoda pitkäaikaisen ja toimivan parisuhteen - mikäli heille jättää tarpeeksi siimaa eikä verkot tunnu kiristävän ympärillä. Toisaalta jos toinen kala on herkkätunteinen ja ailahteleva - ja toinen seikkailuhaluisempi, saavuttamattomissa - voi salaperäisyyden verho sulkea molemmat kalat omiin maailmoinhinsa. Tätä kautta kalat voivat uskoa, että toinen olisi hänelle täydellinen - mutta kyse on vain fantasiasta, sillä kalat eivät koskaan saavuta toisiaan.
Jos saavuttavat niin se tapahtuu siellä fantasiamaailmassa - missä toinen tuntuu täydelliselseltä.
Mutta horoskooppeihin ei kannata uskoa. Usko ihmiseen ja siihen, että hän näkee sinussa saman kuin itsessään - sielun peilin. Mutta riittäkö se pidemmän päälle - se ei ole varmaa. Sen vain aika näyttää - ei horoskooppi.
Haukkuminen ei kyllä kuulu kunnon kalan kuvioihin --- joten lienee nouseva merkki miehellä olevan voimakkaasti joku muu.- Piscesquinna
Seurustelen kalamiehen kanssa suloisissa vesissä. On kokemusta pitkästä liitosta, mutta nyt voimakas tunne erittäin syvästä ja toimivasta suhteesta, jossa viestitään kaikilla tasoilla; paljon hellyyttä, tunnetta, mutta myös maanläheistä työskentelyä. Olemme molemmat löytäneet kotiin;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1066643Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d25374547Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243043Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1331271- 451204
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.109938Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi49872Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50834Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si26811Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e26790