On aena ottanna korvaan ku immeeset sannoo jotta männään kahtomaa yöelämöö.Vuan nyt minnäe tiijän,tae aenaki oon kuullunna minkälaesta se on. Päevällä kun kävelöö kirkolla,ee oo ristinsieluva missää,muutama jurrissa olova ukonkutjake Osulan paarissa tae Niinvetine ajamassa raktorilla helekatinmoesta haepakkoo Hakkaraesesta kottiisa. Elikkä hiljanen on kylätie.
Vuan aata armijas kun kello lyöp kymmenen iltasella.Sillon se yöelämä alakaa;viritettyvä moppoo löötyy joka tienmutkaa,aatoja on rikkinäesine tuullasinee tienposket täännä. On ameriikan raatoo,on vanhoo ja uutta.
Nyt on nähty yöelämöö,vuan makkooppas siinä jos ossoot ja polissista ee tietookaa,tulisivat ies joskus kahtomaa tätä meeninkijä.
Vuan aata armijas kun kello lyöp kymmenen iltasella.Sillon se yöelämä alakaa;viritettyvä moppoo löötyy joka tienmutkaa,aatoja on rikkinäesine tuullasinee tienposket täännä. On ameriikan raatoo,on vanhoo ja uutta.
Nyt on nähty yöelämöö,vuan makkooppas siinä jos ossoot ja polissista ee tietookaa,tulisivat ies joskus kahtomaa tätä meeninkijä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
on näemmä veetty vesannonnii korpeen. Kun nyt yhteys on suatu, niin kertokeepa paljonko siellä on ihmisii.
Kymmenii vai enemmännii?
Kyllä on ihme toohua, vielä tapahtuu onnettommuus taekka joku hurja ajjaa viattoman mummon piälle.
Polliisi kylälle takasi, se Reenikaenen kauet asuu kylällä. Eekö se tie mittään asijan etteen ?
Mittee ne viattomat mummot tekköö iltakymmenen jäläkeen kylänraetilla ?? Perin outoo !!
ovat ihmeellisiä.Siellä voi tapahtua mitä vain.
viisas ja lukenut.
Että on ihan päinvastainen tapaus !!
Ne on ennee kylän ainoita kurtisaaneja...
tämmönen anushole on?
Lisääpä yleis-sivistystä ja googleta karttoja ;D
etsiä,puolasta löytyi tommonen anushole.
riittänee sinulle.
Mopot vaahtii ja kärryt paanalle ja suuntana olokoo vaekka Himos! On vihreetä niityvä ja teatterija ja on tiällä meetä savolaesijakkii omiks tarpeeks!
http://www.himosteatteri.fi tervetulloo vuan!
Kun tiällä Tervossa on niin hiljasta ja ykstoekkosta,niin polokasen Elsa-putkurilla kahtomaan meeninkiä.Kuha vuan nuo ilimat lämpijöö vähäsen.
Kyllä suat hyvät kyyvit pappatuunigtunturilla
Nyt se rytinä alakaa...varokee.
Jopa teki hyvää,kun sai kunnon kyydit Vesannon Papalta.Kiitos vielä kerran *pus*
tämä ANUSHOLE on,olen etsinyt joka paikasta.
Etkö ymmärrä mitään muuta hokea?? Palsta kun palsta tämä sama virsi sinulta ressukalta,käännä jo sivua sanakirjasta tai pyydä jotain avuksesi kääntämään.Tai otappa karttakirja eteesi.