Tasa-arvo on luonnotonta!

Ryhtiliike

Siis ihan oikeesti! LUONNOSSA muiden kädellisten ja nisäkkäitten keskuudessa UROS on aina hallitsevampi osapuoli,ja ottaa naaraan ilman mitään vastaansanomisia! LUONNOSSA ei ole mitään tasa-arvoa tai äityiyslomaa, vaan naaraat jäävät raskaaksi tultuaan kotiin, niinkuin olla pitääkin! Naisten tuleminen työelämään ja ylipäätänsä yritys järjestää koko yhteiskunta tasa-arvoisesti on vain aiheuttanut tarpeetonta sekaannusta ja tuloksetonta sekoilua. Nykyään työnantajaa UHKAILLAAN oikeustoimin, jos ei hän palkkaa viittä vaille paksua ämmää työhön, joka parin kuukauden jälkeen jää äitiyslomalle muutenkin. Nimen omaan TÄMÄN takia miehet menestyvät työmarkkinoilla, koska miehiin voi luotttaa! Naiset ovat vain itsekkäitä, pilallehemmoteltuja oman edun tavoittelijoita, joiden oikkuihin miesten on pakko taipua tässä tasa-arvoa fanaattisesti kororstavassa "hyvinvointiyhteiskunnassa"

Naisen paikka on kotona lasten kanssa, ei työelämässä sekoilemassa. Esim USA:ssa suurin osa naisista jää kotiin hoitamaan lapsia, kun se aika tulee. Siellä ei työnantajaa velvoita tanssimaan naisen oikkujen mukaan, niin kuin meilla "tasa-arvoisessa" feministien paratiisissa, jossa työnantajan on pakko ottaa viittä vaille synnyttävä nainen töihin, kustantaa sen äityiyslomat, ja vielä maksaa päälle sijainen,ja suostua kaikkiin muihinkin sen ämmän oikkuihin kun sen on lähdettävä vaan "hakemaan lapset koulusta" KESKEN TYÖPÄIVÄN!

Tasa-arvo on suomalaisten metsäläisten keksimä hölmö sosiaalinen sääntö, jolle ei luonnossa ole MITÄÄN vertailupohjaa! Luonnossa joko uros(nisäkkäät) tai naaras(esimhyönteiset) onisompi ja näin ollen dominoivampi laji. Ja koska me olemme nisäkkäitä ja kaikenlisäksi kädellisiä, on luoja suuressa viisaudessaan tietenkin tarkoittanut, että miehen tulee hallita ja vallita naista. Senhän jo näkee, kun vertaanaisen fysiikkaa mieheen. Naisen paikka on KOTONA, ei työelämässä hortoilemassa kaikenmaailman eriskoisoikeuksien, lomien ja kiintiöitten kanssa. Armeijassakin on jouduttu naisten suhteen tekemään erityisjärjestelyjä, mikä erinomaisesti kuvaa tasa-arvon epäonnistumista. Nyt naisille yritetään uhkailemalla Ruotsin malliin taata kiintiöpaikat yritysten johtopaikoilla. Kuvaavaa onkin, että puolet kyseisen sukupuolenedustajista tukee näitä vaatimuksia. Miehen ja naisen "tasa-arvo" merkitsee AINA että mies joutuu joustamaan ja luopumaan omista oikeuksistaan naisen hyväksi, aivan kuten rotujenvälisen "tasa-arvonkin" kanssa. Tasa-arvoon luonnotonta, kiihkovasemmistolaista feministihömppää, ja naisen paikka on KOTONA jossa ei VARMASTI tarvitse sietää työsyrjintää!

2

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hhmm

      Luonnon eläimistökö sinä katsot mallia? Siinä tapauksessa ei varmaan omien pallien nuolemisessa tai alastomuudessa pitäisi olla mitään vikaa.

      Homoseksuaalinen käyttäytyminen ei sekään pitäisi olla rangaistavaa.

      Ulosteiden syöminen on ihan normaalia, tekeväthän sudetkin niin.

      Tässä oli vain osa nisäkkäiden mahtavasta maailmasta, josta meidän ihmistenkin - koska olemmahan nisäkkäitä - pitäisi ottaa oppia.


      Minusta kuitenkaan ei, se että jokin ALEMPI eläimeksi luokiteltava olento toimii tasolla nolla ei tarkoita että meidänkin pitäisi alentua samalle tasolle.

      Tasa-arvoinen yhteiskunta on kehitystä johonkin korkeampaan ja ylevempään suuntaan, eläimellinen käyttäytyminen ja ennemminkin eläimille kuuluvien seikkojen korostaminen(kuten seksuaali vaisto) osoittaa että haluamme olla samalla tasolla kuin muut nisäkkäät tai ainakin emme halua edistyä kehityksessä.

      • HOITSU

        Olen sairaalassa 3-vuorotyössä. Minulla on 1 lapsi. Haluaisin useampia, mutta ei ole voimia. Raskas työ ja alituiseen vaihtuivat työajat vievät voimat. Haluaisin heti heti tällä hetkellä sanoutua irti työstäni, ja jäädä kotiin hoitamaan lastani ja hankkimaan lisääkin. Mieheni ei kuitenkaan suostu elättämään minua. En myöskään ole mitenkään varma, että lapseni leipä olisi turvattu, jos se olisi yksin mieheni varassa. Saman kohtalon jakavat kanssani tuhannet ja tuhannet naiset. 90 % naisita haluaisi itse hoitaa lapsensa kotona eikä raahata heitä päivähoitoon. Mahdollistakaa unelmamme toteutuminen, arvoisat uroot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      101
      4507
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3343
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      36
      1388
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1183
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      37
      1116
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      13
      1064
    8. 158
      1007
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      934
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      872
    Aihe