mulle tulee käsiin sellaisia pieniä kuivia kohtia, jotka muuttuvat vähitellen vähän niin kuin ruveksi jonka jälkeen katoavat mutta jättävät ihoon muuta ihoa vaaleamman kohdan!!!
Mikä mua vaivaa?
Mikä mua vaivaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kokenut samanlaista?
kuiva iho. Kannattaisi hankkia kunnon käsivoide ja käyttää sitä säännöllisesti.
nämä ovat käsivarsissa ja jos nyt olisi vain kuivaiho niin ei siitä jäisi valkoisiä jälkiä joihin ei aurinko meinaa tarttua!
itselläni on juuri noin eikä ole muuta kuin atooppinen kuiva iho. Eri ihmisillä iho paranee vaurioista eri tavalla, itselläni on iho joka kestää parantua ikuisuuden ja useimmat arvet eivät parane koskaan. Tästä esimerkkinä leikkausarpi, joka on edelleen vaaleanpunainen vaikka leikkauksesta on 22 vuotta.