Härkämies ja Kalanainen

Juha82

millainen yhdistelmä olisi?
En kylläkään katso sitä horoskooppia ekana kun lähden etsiin kumppania, mutta jos sattuisi että löytäisin kalanaisen niin sopiiko kuinka hyvin härkämiehelle?
ihan mielenkiinnosta kysyn vaan vaikka en usko että horoskooppimerkit vaikuttavat suhteisiin.

jostain oon lukenut että härät ja kalat ovat taiteellisia, luonnonihmisiä.

Itse oon taiteellinen/erakkomainen, luonteeltani, mutta pystyn levittämään hyvin rakkautta ympärilleen(!!).
Semmoinen joka ymmärtää toisen harrastukset jne.
Ja miinuksiakin on ihmisenä.

8

1610

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miettijäää

      ... miten kalamiehen ja härkänaisen suhteen käy?! kokemuksia kaivataan! =)

    • kerta

      ..toden sanoo..ei kannata..

      • Juha82

        sia.


    • mikaela85

      Olen itse seurustellut noin kolme vuotta härkä miehen kanssa (itse siis kalat) ja hyvin on suhde kestänyt. Molemmat omaamme aika tyypillisiä piirteitä omista horoskooppi merkeistämme (esim. kalana olen haaveilija) ja luonteemme tuntuu sopivan hyvin yhteen...

    • siiri75

      Mulle kalanaisena kävi niin että härkämies käytti kynnysmattona ja lapsen synnyttyä yleiskoneena joten ei kamalan hyvä yhdistelmä tällä kokemuksella. Luin jostain että härkämies on rauhallinen ja taiteellinen ja kaikkea mukavaa mutta toisin kävi ja ero tuli kun aloin kapinoimaan osaani.

    • onnellisesti yhdessä

      Olemme olleet kimpassa yli seitsemän vuotta, olemme kihloissa. Mieheni on huomaavainen ja hyvin minut ja tunteeni huomioon ottava. Hänen periaatteenaan on kohdella minua niin kuin hän toivoo itseään kohdeltavan.

      Olemme itsenäisiä ja meillä molemmilla on omat työ-ja opiskelukuviot, joissa toisiamme kannustamme. Pidän älykkäästä miehestä, joka haluaa kehittää itseään, samoin itse haluan etedä urallani. Vuoden päästä valmistun merkonomiksi ja mieheni vähän myöhemmin metsätalousinsinööriksi. Sen jälkeen menemme naimisiin jne.

      • tarinanne

        eikös vaan? näinhän jokainen toivoisi asioiden menevän. mulla oli härkämiehenä kalanainen pari vuotta. Ikinä en ole niin paljoa ketään rakastanut, mutta nainen oli liian ailahtelevainen. pelkäsi aina näyttää todelliset tunteensa, käpertyi suojamuurinsa taakse. ja sanoi "ettei jaksa taas jauhaa tollasista tunnehöpötyksistä."

        lähti sitten ja otti heti uuden miehen.

        semmosta.


    • ....

      Täydellinen pari minun kokemukseni perusteella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      265
      9985
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      192
      5704
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      167
      5274
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      75
      4901
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      7
      3183
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      0
      2550
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2479
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2289
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      355
      2049
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      22
      1828
    Aihe