Suomessa tehdään

Mielenterveyssektorilla kunoutuskodeissa, työpajoilla ja klubitaloilla tehdään pakkotyötä.
Lisäksi potilaat kärsivät epäkorrektista käytöksestä hoitajien toimesta.

Onko pakkotyö ja epäkohtelias tai alentuva käytös
jotain joka johtaa kuntoutumiseen?
1158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Orjatyöhön pakottaminen on yksi vanhimpia mielenterveyskuntoutujien hoitomenetelmiä heti ruoskimisen, kiduttamisen ja kahlehtimisen jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakkotyötä kirjoitti:

Mielenterveyssektorilla kunoutuskodeissa, työpajoilla ja klubitaloilla tehdään pakkotyötä.
Lisäksi potilaat kärsivät epäkorrektista käytöksestä hoitajien toimesta.

Onko pakkotyö ja epäkohtelias tai alentuva käytös
jotain joka johtaa kuntoutumiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu