Minulla ei ole juuri mitään käsitystä miksi haluaisin isona tiedän vain että olen kiinnostunut graaffisesta suunnittelusta ja elektroniikasta. Lukiomme opinto-ohjaajakaan ei osannut kertoa minulle mihin jatkoopiskelu paikkaan kannattaisi hakea vaikka kerroin hänelle kiinnostuksistani.
Joten teitäsikö kukaan lukion jälkeistä opiskelu paikkaa, joka voisi sopia minulle ja tämä paikka voisi sijaita mielellään Tampereella.
Valmistumisen jälkeen työhön pitäsi kuulua:
-Pienten elekroniikkalaitteiden ulkoista suunnittelua(iPod, kännykkä), eli ei siis piirilevyjen.
-Käyttöjärjestelmän suunnittelua ja ehkä vähän koodaamista(kännykkä, tietokone).
-Joidenkin vähän suurempien laittenden(jääkaappi, auto) suunnittelua, mutta ei kuitenkaan tehtaiden liukuhihnojen suunnittelua.
-Vanhojen laitteiden tekoa 2000-luvun laitteiksi. Kun katselen kotona aivan uusia laitteita huomaan parannuksia, jotka muutaisivat laitteen paljon paremmaksi, kuten laitteiden automaattisesti toimiminen.
-Lisäksi olen kiinnostunut vähän markkinoinnista.
Työ saisi olla siis aika moipuolista.
Olen miettinyt vähän Tamkin yrittäjyys linjaa ja TTY:tä, että löytyisikö niistä hyvä opiskelupaikka, mutta minulta on saattanut mennä ohi se paras paikka etsiessäni.
Opiskelupaikka (elektroniikka&suunnittelu)
H u k a s s a
1
421
Vastaukset
- myöhäinen vastaus
Tää on vähän myöhässä tää vastaus, mutta palstana tää siis on väärä. Tällä palstalla meinataan tieteellisiä jatko-opintoja.
Kuitenkin mitä kuvauksestasi luin, niin suosittelisin sinulle automaatio ja systeemitekniikka. Siihen vielä lisäksi tuotantotaloutta, jos kiinnostaa.
http://autsys.tkk.fi/Opinnot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512254Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251028Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82962Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54873- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749