aktiivisubbari / vanha viritivahvistin

Voiko aktiivisubin rca:t kytkeä tape/ext
rec out:iin tai playback:iin?
2413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voihan ne kytkeä, mutta volume nupin vääntö ei noihin lähtöihin tehoa.

elikä muuta ratkaisua pitänee hakea.

Äänestä
  • Onko siinä subissa kaiutintason inputtia? Jos on, niin siihen sitten virvah:in kaiutinliitännöistä.
    Jos ei, tee / teetä vakioresistiivinen kytkentä eli 5 - 10 kohm vastus piuhan kanssa sarjaan ja samanlainen maadoitusvaippaan. Sillä voit ottaa virvah:in korvakuulokeliitännästä tai kaiutinulostulosta tuon signaalin.
    Kaiutinliitännästä otettuna ei tarvitse olla häiriösuojattu, kuulokeliitännästä otettuna kannattaa tehdä suojattu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hifitön kirjoitti:

Voiko aktiivisubin rca:t kytkeä tape/ext
rec out:iin tai playback:iin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu