on kaivattu tänne haapavedelle kauan. haluamme olla kuten muutkin suomalaiset että on valinnanvaraa ja tarjontaa.
jos perussuomalaiset , vihreet ja kommunistit tulee yht aikaa uusina, niin on tosi hyvä tilanne- ja kertoohan se siitä, että ihmiset ovat kyllästyneet paikalliseen vaihtoehdottomuuteen.
uusia
10
485
Vastaukset
- noo kepuloiseet
niin hommeisselta.
- on sanotaan
viimesen kahenkymmenen vuojen aikana muuttunu niin palijo, ettei oo ihme, vaikka politiikassakin taphtuisi mullistuksia.
ajatelkaapa vaikka, että 41 % lapsistakin syntyy tänäkin vuonna avioliiton ulkopuolella, ennen se oli suurin mahollinen häpiä, tänään se on maan tapa.
loppukesästä.
- tuleeko myös
nämä kokoomus"nuoret"
- tulleeko myös
nämä kokoomus"nuoret"
- tulleeko myös
tämä 8-kymppisten kokoomus"nuoret" mukaan
- riveissä
on tapahtunut, kun porukka näyttää hajoavan?
- onko laitonta
Ongos sillä jottain kähmintää
tai maton alta vetoa Maran kohtalla?
Jos vielä Jusa on pullautettu pelistä, niin sano.......
Nimim. Rokuli-Roope onko laitonta kirjoitti:
Ongos sillä jottain kähmintää
tai maton alta vetoa Maran kohtalla?
Jos vielä Jusa on pullautettu pelistä, niin sano.......
Nimim. Rokuli-Roopepullaatettu pois porukasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv172291Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.461875- 321453
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141443- 1771163
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201063Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81948