Teräsbetonen ja Lordin ero

Lordi oli vitsi. Mutta Lordi olikin hyvä vitsi. Se oli uutta ja se ikään kuin "kapinoi" viisuja vastaan. Se oli jotain tuoretta.

Nyt samaa vitsi kerrotaan toiseen kertaan. Mutta vitsi onkin huonompi kuin ensimmäisellä kerralla, Ketään ei naurata. Ketään ei kiinnosta. Teräsbetoni on pelkkä vitsi. Huono vitsi. Todella huono.

Hyvää kevättä kaikille :)

5

2587

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelle hermanni

      Vitsi mua vitsittäis mun elämä jos mun elämän tarkoitus ois viestittää vitsejä suomi24 palstoilla. Häpeäisin.

    • ratsastaa

      siellä lampaat ei voi laiduntaa. Kyllä se penteleesti korvaan tarttuu ja soi pääkopassa halusi tai ei eli ei kun Hyviä Eurovisioita.

      • niihän

        se tarttuu ja soi päässä suunnilleen 24/7 vaikka ei haluis. Ei siin mitää, kyl se noissa viisuissa edukseen erottuu, vaikka mun mielestä TB:ssä ainut hyvä asia on J. Aholan ääni.


    • rouva 49

      Kuuntelehan kappaletta Metallisydän. Aholalla on jumalainen ääni. Täysin verrattavissa Freddie Mercuryn tunnetusti hyvään ääneen.

      • rouva 49

        p.s. olen myös kuunnellut Lordia ja odotan bändin uutta levyä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      69
      17577
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      45
      5378
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      303
      2916
    4. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      42
      2472
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      169
      2378
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      24
      1884
    7. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      6
      1802
    8. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      140
      1718
    9. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1712
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      411
      1638
    Aihe