Ylivieska se tylsä paikka onkin. Haluan pois täältä ja nopeesti ;) Onks kukaan teistä käyny Ylivieskassa? Vastauksia. Mitä olette pitäneet
Ylivieskan pikku kylästä ;)?
YLIVIESKA !
3
887
Vastaukset
- Artsi
Oon käynyt Ylivieskassa monta kertaa, sukulaisia ja pari kaverii asuu siellä. No, Ylivieska.. Siellä on ainaki se iso kauppa Kärkkäinen. Se on ainaki yks tosi hyvä juttu. Hyvä jutska kans on, ku on juna-asema. Ylivieska sijaitsee aika "lättänällä" paikalla. Kaikki niin alavaa. Ihan sievä kaupunki kesällä. Sais olla vähän enemmän mäkiä.
- lepakki
ylivieska on kuiva paikka. kärkkäinen on ihan kiva mutta ei siellä mitään jännää oo.
tänäänki oon kyllä sinne menossa.
kalajoki on parempi paikka! - Maija
lepakki kirjoitti:
ylivieska on kuiva paikka. kärkkäinen on ihan kiva mutta ei siellä mitään jännää oo.
tänäänki oon kyllä sinne menossa.
kalajoki on parempi paikka!enpä tiiä onko Kalajoki sen parempi.Mä ainaki yritän hommata muuttoa pois täältä.Työn perässä...Joko Ylivieskaan tai Oulaisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096496Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884131L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453457TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72840Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6251441- 66868
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55843- 9829
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193818Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47799