WinMx ja elokuvat

Onko kokemuksia WinMx:llä haetuista elokuvista?
Ootteko niitä polttanu cd:lle vai kattonu tietokoneelta?
Entäs kuvalaatu? Tekstitys?
2547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

WinMx oli mun mielestä tosi hidas.
Voi olla ettei asetukset ollu ihan kohdallaan.

Käytän itse KazaaLitea (huom ! ei siis missään tapauksessa alkuperäistä Kazaata). KazaaLitestä on poistettu spyware paska.

KL toimii ihan hyvin. Leffat yleensä avi tai mpeg muodossa eli voit myös polttaa ne cd:lle, tekstitykset joudut hakemaan erikseen
suomenkieliset tekstitykset voivat olla kiven takana ainakin uusimpiin leffoihin.

Tsekkaa leffat jollain ohjelmalla imutuksen aikana ettei tule ylläreitä (leffan otsikkoon ei kannata luottaa....)

Kuvanlaatu vaihtelee, tiedoston koko kertoo aika hyvin leffan laadun... norm. pituinenleffa avi-muodossa on jotain 700-750 Mb

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ööh kirjoitti:

Onko kokemuksia WinMx:llä haetuista elokuvista?
Ootteko niitä polttanu cd:lle vai kattonu tietokoneelta?
Entäs kuvalaatu? Tekstitys?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu