Onko kellään ollut vauvalla käytössä pinnansänkyä jossa on myös hoitopöytä siinä päällä? Onko ollut käytännöllinen?
Pinnansängyistä
2
452
Vastaukset
- Jaaba
On se ihan kätevä ja säästää tilaa, mutta sille tarvii olla laskupaikka jossain sängyn vieressä, koska lapsen kasvaessa se vaikeuttaa huomattavasti sänkyyn laittoa ja pois ottoa. Hankalaa taas sikäli, jos tykkäis vaippoja tai rasvoja pitää siinä tasolla. Sillon siirtäminen taas ei oiekin onnistu. Molempi parempi. Seuraavalle meillä tulee hoitoalunen pesukoneen päälle. Saa siinä olla rauhassa eikä oo tiellä. Pesupaikkakin lähellä :)
- käytössä!
Meillä on sellainen taso käytössä, ollut jo puoli vuotta. :) Hyvin toimii ja olen tykännyt. Ei vie seinän vieressä paljon tilaa, siihen nostetaan aina kun vauva menee nukkumaan. Hoitotavaroita pidetään korissa pinnasängyn alla. Meillä on pieni asunto ja näin mahtuu parhaiten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17513388
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454910Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402833Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282032Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3711693Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515