Niin se Kari Tapio

on vaan kovassa suosiossa

ja Justiinaxia varmaan vituttaa.Kaikki haluavat Karin ja Paulan
29.3.2008 3:00
Vanhat suosikit pitävät pintansa kesän lavoilla.



ROKKILADY JA ISKELMÄKUNINGAS Paula Koivuniemi esiintyy kesällä rockfestivaaleillakin. Kari Tapio kiertää uskollisesti pienempiäkin tanssilavoja. (JARNO JUUTI)

ISKELMÄKUNINGATAR Katri Helena tekee ensi kesänä tanssilavakiertueen. (ATTE KAJOVA)

KEIKKAKONE Charles Plogman pitää julkisuuden suhteen matalaa profiilia, mutta se ei haittaa keikkasuosiota. (MINNA JALOVAARA)Iskelmä- ja tanssimusiikin puolella keikkakuninkaallisten vaihtuvuus on perinteisesti ollut varsin verkkaisaa. Viime vuosien kiintotähdet ovat kovaa valuuttaa ensi kesänäkin.

Artistien ylivoimaisimpia tähtiä ovat jälleen kerran Kari Tapio, Paula Koivuniemi sekä pienen tauon jälkeen tanssilavakiertueen tekevä Katri Helena. Niin ikään Reijo Taipale, Anne Mattila ja Charles Plogman lukeutuvat kesän suursuosikkeihin.

Vetovoimaisia ovat myös pitkän linjan tanssiyhtyeet Yölintu, Souvarit ja Finlanders. Yhtyeistä ahkerin on nuorempaa vuosikertaa edustava Yölintu, joka kesäkuun pitkästä lomasta huolimatta ehtii kesän aikana tehdä 42 keikkaa.

Kiirettä pitää myös Kari Tapiolla ja Paula Koivu-niemellä, sillä molemmat tekevät kesällä noin 45 keikkaa. Kari Tapio kiertää uskollisesti pienempiäkin tanssilavoja, mutta Koivuniemi koukkaa rockkansan pällisteltäväksi mm. Himoksen juhannusfesti-vaaleille ja Down by the Laituriin.

Paula Koivuniemi ja Kari Tapio ovat keikkapalkkioissakin omassa kastissaan. Koivuniemen perustaksa on 7 000 eurosta ylöspäin ja isomman yhtyeen kanssa palkkio nousee jo reippaasti yli kymppitonnin. Kari Tapion palkkio peruskeikasta pyörii kymppitonnin molemmin puolin.

9

790

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihän se määrä

      vaan se laatu. Senhän tietää jokainen.

      • KT&PK&JK

        Laatua voi vain muut kadehtia. Oikeassa olet!

        Mäkelän laskuopin mukaan paskaa ei kukaan huoli, ei edes ilmaiseksi.

        Edellä esitetty lista kertoo todellisesta osaamisesta ja ansaitusta suosiosta.
        Ihmiset ovat valmiita maksamaan, jotta pääsevät Karin, Paulan ja Jorkan keikalle. Ja maksaminen perustuu vapaaehtoisuuteen, ketään ei keikoille voida vakisin viedä.


      • vinkki.

        Miksi pitäisi linkittää?


      • Allapito
        vinkki. kirjoitti:

        Miksi pitäisi linkittää?

        Sinulla on paha aukko sivistyksessä!


      • kauhistus!
        Allapito kirjoitti:

        Sinulla on paha aukko sivistyksessä!

        onpa paha aukko ;D voi herranjestas, hehheh, vai että oikein aukko.


      • mummeli.

        No kerro sinä suuri viisas, miten tuo linkitys käytännössä tehdään.


      • Pläkhole
        kauhistus! kirjoitti:

        onpa paha aukko ;D voi herranjestas, hehheh, vai että oikein aukko.

        Koita vaikka!


      • Pro-linkittäjä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      83
      1942
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      36
      1241
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      964
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      879
    5. 90
      774
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      71
      743
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      681
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      67
      647
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      628
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      64
      584
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      36
      584
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      581
    13. 36
      524
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    19. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      424
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      419
    Aihe