Niin se Kari Tapio

on vaan kovassa suosiossa

ja Justiinaxia varmaan vituttaa.Kaikki haluavat Karin ja Paulan
29.3.2008 3:00
Vanhat suosikit pitävät pintansa kesän lavoilla.



ROKKILADY JA ISKELMÄKUNINGAS Paula Koivuniemi esiintyy kesällä rockfestivaaleillakin. Kari Tapio kiertää uskollisesti pienempiäkin tanssilavoja. (JARNO JUUTI)

ISKELMÄKUNINGATAR Katri Helena tekee ensi kesänä tanssilavakiertueen. (ATTE KAJOVA)

KEIKKAKONE Charles Plogman pitää julkisuuden suhteen matalaa profiilia, mutta se ei haittaa keikkasuosiota. (MINNA JALOVAARA)Iskelmä- ja tanssimusiikin puolella keikkakuninkaallisten vaihtuvuus on perinteisesti ollut varsin verkkaisaa. Viime vuosien kiintotähdet ovat kovaa valuuttaa ensi kesänäkin.

Artistien ylivoimaisimpia tähtiä ovat jälleen kerran Kari Tapio, Paula Koivuniemi sekä pienen tauon jälkeen tanssilavakiertueen tekevä Katri Helena. Niin ikään Reijo Taipale, Anne Mattila ja Charles Plogman lukeutuvat kesän suursuosikkeihin.

Vetovoimaisia ovat myös pitkän linjan tanssiyhtyeet Yölintu, Souvarit ja Finlanders. Yhtyeistä ahkerin on nuorempaa vuosikertaa edustava Yölintu, joka kesäkuun pitkästä lomasta huolimatta ehtii kesän aikana tehdä 42 keikkaa.

Kiirettä pitää myös Kari Tapiolla ja Paula Koivu-niemellä, sillä molemmat tekevät kesällä noin 45 keikkaa. Kari Tapio kiertää uskollisesti pienempiäkin tanssilavoja, mutta Koivuniemi koukkaa rockkansan pällisteltäväksi mm. Himoksen juhannusfesti-vaaleille ja Down by the Laituriin.

Paula Koivuniemi ja Kari Tapio ovat keikkapalkkioissakin omassa kastissaan. Koivuniemen perustaksa on 7 000 eurosta ylöspäin ja isomman yhtyeen kanssa palkkio nousee jo reippaasti yli kymppitonnin. Kari Tapion palkkio peruskeikasta pyörii kymppitonnin molemmin puolin.

9

739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihän se määrä

      vaan se laatu. Senhän tietää jokainen.

      • KT&PK&JK

        Laatua voi vain muut kadehtia. Oikeassa olet!

        Mäkelän laskuopin mukaan paskaa ei kukaan huoli, ei edes ilmaiseksi.

        Edellä esitetty lista kertoo todellisesta osaamisesta ja ansaitusta suosiosta.
        Ihmiset ovat valmiita maksamaan, jotta pääsevät Karin, Paulan ja Jorkan keikalle. Ja maksaminen perustuu vapaaehtoisuuteen, ketään ei keikoille voida vakisin viedä.


      • vinkki.

        Miksi pitäisi linkittää?


      • Allapito
        vinkki. kirjoitti:

        Miksi pitäisi linkittää?

        Sinulla on paha aukko sivistyksessä!


      • kauhistus!
        Allapito kirjoitti:

        Sinulla on paha aukko sivistyksessä!

        onpa paha aukko ;D voi herranjestas, hehheh, vai että oikein aukko.


      • mummeli.

        No kerro sinä suuri viisas, miten tuo linkitys käytännössä tehdään.


      • Pläkhole
        kauhistus! kirjoitti:

        onpa paha aukko ;D voi herranjestas, hehheh, vai että oikein aukko.

        Koita vaikka!


      • Pro-linkittäjä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      246
      2305
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1521
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1426
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      371
      1285
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      22
      1014
    6. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      177
      901
    7. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      826
    8. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      772
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      62
      771
    10. Oon varma siitä

      Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä
      Ikävä
      101
      745
    Aihe