vuotona

sitkos-matoja

Onko teillä kokemusta tämän tyyppisistä nuljaskoista,joita jää paperiin pyyhkiessä. on vaaleita kuin narun pätkiä,sitkeitä. viikkoja mulla vasta 8 4. vuodot ei haise eikä kirvellä eikö ole muitakaan tulehdukseen viittavia oireita.

5

678

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • m i e. . .

      kuulostaa aika kamalalta ja sinuna menisin lääkäriin. En oo koskaan edes kuullu vastaavasta..

    • ööööööööööööööö

      Kihomatoja?

      • matobeba

        Hiivatulehduksessa minulla on joskus tullut tuon tapaisia "matoja". Ei siis välttämättä ole mitään vaarallista, mutta kannattaa varmistaa asia gynekologilla.


    • sitkos-matoja2

      ei ne siis ole oikeita matoja :D
      vaan esim jos tulee tahmeaa vuotoa, niin sen tapaista ainesta, mutta sitkeämpää ja narumaisia pätkiä... on vaikea kuvailla. mulla on joskus aikaisemmin vuosia sitten ollut hiivaa, ja se kyllä kutiaa niin älyttömästi että luulisi myös nyt kutisevan?
      no,mulla on ens perjantaina eka ultra. pitää siellä puhua asiasta. toivottavasti masusta löytyy pikkuinen,eikä olisi pelkäämäni tuulimuna...kauheaa että pelottavat ajatukset voi joka päivä melkein pyöriä mielessä ; onko tuulimuna,onko pikkuinen ok..jne..
      10 vuotta sitten odottaessani esikoista,mieli oli niin huoleton,heh. olin vain onnellinen eikä mistään pahasta ollut ajatustakaan. mutta miten se sanonta meneekään,-tieto tuo tuskaa.

      • .......

        Sellaisia tulee spermasta. Oletko harrastanut seksiä ;)

        Tosin kannattaa varmistaa ettei kyse ole tulehduksesta tai hiivasta. Näytteen antamalla saa selville.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      650
      7961
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      466
      2248
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      232
      2149
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      1716
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1231
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1230
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      1118
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      840
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      768
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      737
    Aihe