Mihinkäs se teidän

nyt sitten päätti luikkia.Etelä- Karjala ja koko maakunta odottaa vastausta.
3626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luikiksi nimetään sinut. Kaksi pääomistajaa (yksityistä) on laittanut firmaan kukin 500 tuhatta euroa. Kaupunki 50 tuhatta euroa. Hän hoiti aloituksen kuntoon, että jatkajalla on selvät pasmat. Kaiken edellä menee meidän tulevaisuus, eli lapset.

Äänestä
  • tuskin tuo Kalakukko Airways lapsia ajatellen tän kylän herroja lennättelee.

    Äänestä

Näköjään siellä on kuitenkin vt. tj, joten eiköhän nuo koneet lennä jatkossakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lentoyhtiön päälikkö kirjoitti:

nyt sitten päätti luikkia.Etelä- Karjala ja koko maakunta odottaa vastausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu