Nyt taitaa olla

handeka

Aika laittaa sordiino päälle.
Joku murrosikäinen kirjoittelee nimissäni luvattomasti.
Toki ymmärrän nämä kasvun vuodet, jolloin täytyy liikutella joutavaa lihaa edestakaisin.
Enkä tarkoita tällä huulia pelkästään...

3

601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hanttimies

      Rekisteröidy "handeka", mikäli aiot menestyä näillä estradeilla oikeana lahjakkuutena! Nyt on koittanut nimittäin uusi aika, jolloin punnitaan munamiehet. Ei ole edes sieltäkään kotoisin, että kaikki voivat käyttää arvostettua? nimimerkkiäsi. Alfa-palstalle eivät sovi harrastelijoiden kyhäelmät.

      • vihdoinkinko

        On se ollut yhtä helvettiä lukea saman? ajattelijan juttuja illasta toiseen. Hyvä, että on jollakin selkärankaa ryhtyä vaikka sheriffiksi. Mutta eihän vaan Kanerva -ilmiötä?


    • et tiedä mitään

      Kun on oikein kurlattu ja karaoketettu, niin ei pikkupojat tiedä maailmankirjoista hituakaan. Oletkohan pyrkinyt sarjaa ylemmäksi?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      113
      10443
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      130
      4261
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      116
      4007
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      443
      3859
    5. 61
      3546
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      53
      2801
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      19
      2316
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2009
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      19
      1592
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      8
      1429
    Aihe