Seuraava autoni: Mersu

onko myynnissä?

Katselen hyvää Mersua. Vuosimalli sais olla mielummin lähempänä -90 kuin -85.
W124 200-250. Tai 190. Myös 230 CE. 260 S. Sekä C-sarja huomioidaan!

9

1486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mopo

      Eli Tre:lla olisi -89 230E mese kaupan.
      Kilsoja 300tkm, just vaihdettu ohjurit, nokkaketju, takajarrut, akku yms...
      Maalattu sin, joten kiiltää!!
      99.9% ruosteeton!!
      Kromit.
      Uudet kesäkummit alkup. aluilla.
      Madallettu n.-40mm.

      H:8000 eeroa
      [email protected] puh.044-3383341

    • MB alla

      Höh! Eikö nyt hitto vie löydy mukamas tommoista vanhakoppaista meseä liikkeistä tms? Osta keltainen pörssi tai surffaa esim. www. autotalli.com, taatusti alkaa löytyä. Et sinä täältä mitään löydä!

    • w124

      Tälläinen auto W124 200D 1993 5vaihteinen metallin ruskea,Siisti ulkoa ja sisältä, ajettu 470tkm,

      Helsinki/Nummela

      0400-300561 Arto
      0400-562815 Mirka

      Soittele ja kysy lisää

    • Mikko

      En aikonut myydä nykyistä auotoani, mutta pitkän matkan ajot loppuvat ensikuun lopulla. Allani on Saksassa kasvatettu W 124 250 D vm. 1987. Metalli hiekka, beessi alkuperäinen virheetön sisusta, abs, asd, kattoluukku, hydraulinen takaiskunvaimennus, alumiinivanteet yms. Auto on alkuperäisessä EHJÄSSÄ lähes virheettömässä kunnossa. 2x kuntotutkimus ( Suomen autokatsastus, iskunvaimennus / jousitus mittaus ( Suomen autokatsastus ). Nelipyörä mittaus ja säätö ( Vianor ).

      Olen ajantu auotalla Lahti-Tampeen väliä joukuusta 2002. 6 l/100 km.

      Mikko

      • löytyykö?

        Paljos oot ajatellu pyytää Mesestäs?


      • Mikko
        löytyykö? kirjoitti:

        Paljos oot ajatellu pyytää Mesestäs?

        10500 ekua.Kiinnostaako nähdä?
        Mikko


      • ostajaehdokas
        Mikko kirjoitti:

        10500 ekua.Kiinnostaako nähdä?
        Mikko

        Aika hyvä pyynti -87 Mersusta. Tollahan saa jo ysikolmosenkin! Mutta eihän se oo tyhmä joka pyytää...olishan sitä vähä kiinnostusta nähdä, vaikka netin kautta kuvia jos onnistuu?


    • Mikko

      Saksassa kasvatettu dies.Metalli hiekkan värinen, virheetön alkuperäinen sisusta. Varusteista: abs, asd, kattoluukku, hydraulinen takaiskunvaimennus yms.

      Tarkastettu Suomen Autokatsastuksen asiantuntemuksellla kaksi kertaa. Nelipyöräsäädöt tehty varmuuden vuoksia. Samoin nokkaketjua ja ventiillin nostimet vaihdettu varmuuden vuoksi, koska ajan pitkiä matkoja.

      Olen ajanut autolla Lahti-Tampere väliä joukuusta 2002 alusta. Ajoni päättyy eniskuun alussa. Jokikinen kuitti kaikista kuluista ja mittauksista on tallella.

      Vielä pikkujuttu auto kuluttaa matka-ajossa tasaisesti 6 l / 100 km. Eli ajelen tuhat kilometriä yhdellä tankkauksella.

      Mikäli etsitä ehjää ja varmaa käyttöautoa tässä yksi vaihtoehto.

      Mikko

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4233
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3213
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      949
    6. 136
      936
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe