Uuperin

Rinteet

Talvi on ollut vaikea. Näin toteaa Rolle Turunen Kymärissä 30.3. Kävijämäärä on tippunut 40%.
Olisiko ollut syytä panostaa markkinointiin esim. lähikaupungeissa? Enpä ole nähnyt Rollen tiimiä esim. kaupunkikuvassa markkinoimassa aktiivisesti. Kertomassa, että lunta on. Ei ehkä ole riittävää markkinointia tehdä syksyllä juttu lehteen: "Uuperin rinteet auki" tai "Yksi lisäviikko lasketteluun".
Menisitte vaikka Kotkan torille lumikasalle markkinoimaan rinteitä.
Rollen mainitsema yleisvaikutelma syntyy aktiivisen markkinoinnin avulla. Voisi tulla mieleen lähteä laskettelemaan, jos näkyisitte katukuvassa. Ei me ihmiset ihan tyhmiä olla. Kaupungeissa on kova kilpailu sieluista ja heidän euroistaan. Tervetuloa Uuperin aktiiviset markkinoijat.Pasaatissa ja Jumalniemessä on tilaa markkinoida. Ammattitaitoista työtähän se vain vaatii.

2

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jp000

      Oikeasti.

      Ihan hyvä viesti mutta lähetä sähköpostilla Uuperin tiimille niin ehkä hekin saavat tietoa asiasta.

      Ei pahalla, mutta joskus koomista kun ihmiset valittavat tekstiviestipalstoilla (ja täällä) asioista joihin saisivat korjausta heti ottamalla yhteyttä oikeaan tahoon!

      • näitä tahoja olla

        vähän liikaa. Omatkin työt pitäisi hoitaa. Mutta kiitos vinkistä kuitenkin. Ehkä tieto menee perille näin julkisten viestintävälineiden kautta.
        Vastaanotto ei aina ole kuitenkaan taattu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      4
      2726
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2541
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe