Mieluiten helsingissä. kiitos :D
missä voi arvioittaa rahat?
roope ankka ^^
4862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Holmaston rahaliike Helsingissä.
Valitettavasti on vain yksi rahaliike Helsingissä, ja sen kyllä huomaa heidän tarjouksistaan. Olemattoman kilpailun vallitessa eivät hinnat ole aina realistiset, ja äärimmäisessä ahneudessaan eivät arviointia ilmaiseksi sinulle tee. Toki käy heidän luona, vertaile sitten hintoja Huuto.net palstalla http://www.huuto.net/fi/cats/kera.php3 .
Mikäli sinulla on vanhoja venäläisiä rahoja, kannattaa olla erittäin tarkkana, ne revitään käsistä, hinnat nousseet monesti yli 10 kertaisiksi muutamassa vuodessa. Mikäli todella palvelua kaipaat, niin kysy pohjoismaiden suurimmalta numismaattiselta yhdistykseltä apua, Suomen Numismaattinen Yhdistys - http://www.snynumis.fi/ . heillä neuvonta ei maksa mitään ja tietämystä riittää. Te vasta tämän jälkeen päätös miten realisoit kohteesi.
Kirjoitat..
Mikäli sinulla on vanhoja venäläisiä rahoja, kannattaa olla erittäin tarkkana, ne revitään käsistä, hinnat nousseet monesti yli 10 kertaisiksi muutamassa vuodessa.
Sota-aikaan rintamasotilailla oli tapana kerätä arvottomia venäläisiä seteleitä räniköitä ja arvomerkkejä.
Minulle noita on periytynyt melkoinen kooste.
Onko tuon aikaisilla seteleillä jo arvoa.
Ei ole vielä Stalinin ruplat arvossaan, ehkä niidenkin aika tulee - ehkä ei.