Löydän keskusteluja auton vuokrauksesta, mutta onkohan mopon tai skootterin vuokraus mahdollista?
Ja olisiko se hyvä vaihtoehto kulkemiseen?
Mopojen tai skootterien vuokraus?
3
1316
Vastaukset
Kokeilepa seuraava lähdettä:
Bicyles and Motors Rental
Rua António Joaquim Nunes Silva, 55a
Ponta Delgada
Tel/Fax 351 296 628 304
[email protected]
Erään portaalin mukaan skooterin vuokraushinnat alkaisivat 20 e/pv.
Paikalliset ajavat mopoilla, skoottereilla, mootoripyörillä ja mönkijöillä.
Jonkin verran aiheesta on keskusteteltu tällä palstalla. Nämä vanhemmat viestiketjut löydät hakutoiminnolla, joka sijaitsee tämän palstan alussa. Kirjoita hakuun vaikka azorit, moottoripyörä.- Azoreille
Kiitos masseur!
- -Mika-
Azoreille kirjoitti:
Kiitos masseur!
Itse olin viime kesänä Azoreilla ja vuokrasin skootterin, vaihtoehtona oli kaksi mallia ja itse otimme hieman tehokkaamman version. Halvempi taisi olla 20 e päivä ja tuo tehokkaampi oli 25 e päivä. Lisäksi skootterin olisi voinut ottaa 3 päiväksi ja oliskohan silloin hinta ollut 45 e.
Skootteri oli ainakin meille se mukavin vekotin tutustua saareen ja ihan kivasti sillä eteenpäin pääsi, eikä ollut ongelmia löytää parkkipaikkaa ;)
Me löysimme skootterin vuokraus paikan paikallisesta turisti-infosta (esite) joka on Ponta Delgadan rantakadulla lähempänä linnoitusta.
Kannattaa varautua muutaman euron lisälaskuun kun palauttaa skootteria, täyttävät 2-tahti öljysäiliön. Mutta ei tosiaan ole kuin 2-3 euroo.
Mukavaa reissua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1212306
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten4252170Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?971186Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?13975- 44804
Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.34800Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi109776Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!15774Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte166706Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti32699