Apuja

Minä..

Mitäs voisi ostaa lahjaksi tuoreille vanhemmille? Tottakai vauvaa kaikki muistaa, mutta haluaisin muistaa myös vanhempia pienellä lahjalla. Ehdotuksia?

3

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • janeski78

      niin paras lahja on itse leivottu pulla tai piiras!! ei tarvitse tuoreiden vanhempien ruveta väsäämään leivonnaisia vieraille... itse olin todella tyytyväinen kun vieraat toivat ns. omat kahvileivät tullessaan..

      • ap.

        Erittäin hyvästä ideasta! :)


      • meppe
        ap. kirjoitti:

        Erittäin hyvästä ideasta! :)

        kiva on myös äidille sellaiseen kauppaan lahjakortti jolla äiti ei voi ostaa vauvalle jotain ihanaa vaan itselleen.

        itse vein ystävälleni kivi tuikun synnytysosastolle vauvan vaatteiden lisäksi sillä hän kerää kyseisiä lyhtyjä. veikalle vein karkki askin ja värityskirjan. Iskä jäi ilman lahjaa mutta eiköhän tuo selvinnyt siitä :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2721
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2541
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe