Satamasta tai keskustasta Lorupin lasitehtaalle Kopliin, n.15min odottelu ja takaisin.
Olisin kiitollinen vastauksesta, ehkäpä "koplitar" vaikka tietäisi?
Osaako joku,
2
384
Vastaukset
- Poro Tallinnasta
edestakainen taksimatka odotusaikoineen voisi olla jossain 300-350 eek:in hujakoilla. Reitti satamasta/keskustasta on sinänsä varsin suora (Mere pst.-Soo-Tööstuse-Kopli-Marati). Mikäli kannettavaa ei ihan hirveitä määriä ole, suosittelisn käyttämään raitiovaunua (1 tai 2). Koplissa pysäkki on joko Sirbi tai Sepa. Marati jää näiden kahden puoliväliin, joten käveltävää tulee arviolta puolisen kilometriä.
Osoitehan on OÜ Glasstone, Marati 12.- kiitos,
olen usein käynyt aikoinaan ratikalla, vaan kun on sairauksia, ja jalat eivät kanna sitä edestakaista matkaa pysäkiltä, siksi tuota kyselin.
Tiedän että tehtaan tuotteita myydään stockalla ja kaubamajassakin, vaan ei juuri niitä, mitä haluaisin ostaa.
Se matkahan ei kovin pitkä ole, tuntuu tuo taxi silti aika kalliilta, yli 20e.
Kiitos sinulle vastauksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475405Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612176Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1421742- 171525
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301447Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5132881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se210926