Tämä on vain yksi viesti lisää näiden muiden tuhansien samankaltaisten aloitusten sekaan. Punaviiniä nautiskellessani tulit jälleen mieleeni, moneskohan kerta..
On jotenkin niin paljon sanottavaa sinulle, mutten koskaan edessäsi tiedä mitä sanoa, miten olla, minne katsoa.. On kuin vihaisit minua, tämä tunne tappaa sillä minä en sinua voisi koskaan vihata. On totta, että sekoilimme ja se oli virhe. Sen jälkeen meidän välinen kupla on vain kasvanut ja kasvanut, kai me molemmat vaistotaan se tai ainakin mä kuvittelen niin..
Käytöksesi analysointi saa kuitenkin jo riittää. En jaksa ajatella, haluan toimintaa. Miksi luulet, että kyselen kuulumisiasi ja vointejasi? Se, että olen kiinnostunut ei tarkoita sitä, että haluan sitoa sinut ja heti päästä alttarille. Voi ystävänäkin -tai kamuna- olla tekemisissä. Minulla ei ole ennakko-odotuksia eikä muutakaan toivetta "meistä". Teit harvinaisen selväksi että ne olisivat turhia. En pidä sinua todellakaan tyhmänä, vaan viisaana ja tuntemisen arvoisena henkilönä. Älä siis ajattele, että minäkään olisin tyhmä ja sokea, en nimittäin ole.
Mutta mieti kuitenkin. Jos susta tuntuu pahalta.. tiedät mistä mut tavoittaa. Sulla on numero ja toimiva puhelin, suu joka puhuu ja sormet jotka kirjoittavat.. En voi antaa muuta kuin kaiken, mitä minulla on.
Ethän ajattele, että mitä minä ajattelen. Sillä vain kysymällä se selviää :(
aamulla luet tämän
8
1205
Vastaukset
- viestisi
ja ainoa ajatus mikä tuli on se, että miten se voi sulle soittaa, kun sulla itselläsi ei näköjään ole toimivaa puhalinta tai suuta. Varmaan soittaisit, jos olisi..etkä tänne raapustelisi.
- ehkäpä tää
ei ollukaan sulle.. kuten ei kenellekään muulle kuin sille, joka syvällä sisimmissään tunnistaa omakseen. Mutta aina voi ottaa opiksi, jos antaa pois saa sen moninkertaisena takaisin. Voisin kuvitella tässä tapauksessa sen, että jos itse nyt olisin aktiivinen osapuoli niin jossain vaiheessa elämässä tulen saamaan akstiivisia ihmisiä ympärilleni :) Karkeasti mainittuna esimerkkinä!
- kuvitellut
ehkäpä tää kirjoitti:
ei ollukaan sulle.. kuten ei kenellekään muulle kuin sille, joka syvällä sisimmissään tunnistaa omakseen. Mutta aina voi ottaa opiksi, jos antaa pois saa sen moninkertaisena takaisin. Voisin kuvitella tässä tapauksessa sen, että jos itse nyt olisin aktiivinen osapuoli niin jossain vaiheessa elämässä tulen saamaan akstiivisia ihmisiä ympärilleni :) Karkeasti mainittuna esimerkkinä!
että se on mulle, periaatteesta ärsyttää kun täällä kerjätään yhteydenottoa, eikä itse oteta. Minä vain keskutelen, en ole kukaan :) en ole koskaan kerjännyt Häntä ottamaan yhteyttä tätä kautta..
- samalta
ehkäpä tää kirjoitti:
ei ollukaan sulle.. kuten ei kenellekään muulle kuin sille, joka syvällä sisimmissään tunnistaa omakseen. Mutta aina voi ottaa opiksi, jos antaa pois saa sen moninkertaisena takaisin. Voisin kuvitella tässä tapauksessa sen, että jos itse nyt olisin aktiivinen osapuoli niin jossain vaiheessa elämässä tulen saamaan akstiivisia ihmisiä ympärilleni :) Karkeasti mainittuna esimerkkinä!
en ole koskaan kerjännyt täällä Häntä ottamaan yhteyttä muualla..
- ....... ap ....
samalta kirjoitti:
en ole koskaan kerjännyt täällä Häntä ottamaan yhteyttä muualla..
En minäkään ennen tätä viestiä, hehehehe. Suomi24 rupee kyllä olemaan jo aika suolesta jos totta puhutaan. On toki täällä kiva seikkailla ja lueskella välillä ihan fiksujakin juttuja -mutta.. se iso mutta..
On elämä kyllä ihan suolesta myös, myönnettäköön. Kauheeta säätämistä ja vääntämistä, mikään ei ole yksinkertaista vaikka ne ovat juurikin niin yksinkertaisia. Eli ojasta allikkoon mennään ja lujaa!
Hohhoijaa.. röökille ja nukkumaan...
- vähän....
Mietin vaan, miten me ollaan sekoiltu?
- ...................
Kaikkihan sen tietää, illan jälkeen mennään jatkoille jne.. sitä mitä EI olisi pitänyt tapahtua. En kadu kuitenkaan...
- Ei ollu
minulta sit tuo. Mut oikea henkilö sen ihan varmasti tietääkin. Pelleilijä on näköjään lukenu minun kirjoituksen ja ajatellu taas vähän sekoittaa pakkaa. Mut ei se mitään. Mikään tuossa kirjoituksessa ei sovi minuun. Ja varmaan oikea henkilö tietää senkin etten käytä alkoholia juurikaan (ja punaviini yök). Että se jaksaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507955Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662245Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2312145- 1451711
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511230Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251229Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule991113Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65839Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58762Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7736