Avoin kirje Kanervalle..

Entinen äänestäjä

Herra kanerva!

Kirjoitan sinulle avoimen kirjeen. Mielestäni olet hoitanut työsi hyvin ja tuskin sitä edes kukaan tässä jupakassa kyseenalaistaakaan. Olet sosiaalinen ja monen ihmisen mielestä todella hyvä seuramies. Valitettavasti toimit kuitenkin sellaisessa asemassa, jossa olet jatkuvan tarkkailun alla, sillä työssäsi edustat koko Suomea. Sinulta odotetaan esimerkillistä ja rehellistä käytöstä. Sinulta odotetaan, että osaat käyttäytyä ja toimia moitteettomasti ja et aiheuta teoillasi skandaaleja.

On selvä, että korkeassa virka-asemassa oleva henkilö ei voi jatkaa työtänsä, jos hän toistuvasti lähettelee oman lasten lapsien ikäisille neitosille ehdotuksia, jotka ovat selvästi tulkittavissa seksuaallisiksi yhteydenottoyrityksiksi. Asiaa ei helpota se, että olet toistuvasti vielä puhunut asian suhteen väärää totuutta ja olet myös yrittänyt kieltää tapahtumien kulun.
Jos korkeassa virka-asemassa oleva henkilö puhuu perättämiä tämmöisissä asioissa, niin miten on uskottavuus työasioiden kanssa? Uskon, että moni äänestäjä pohtii, että puhutko muunneltua totuutta aina, kun se on sinulle se paras vaihtoehto. Kuinka sinuun voi enää tavallinen kansalainen luottaa, koska olet jo toistuvasti jäänyt kiinni nuorten neitojen piirittämisestä, vaikka lupasit jo edelliskerran jälkeen julkisesti lopettaa moisen käytöksen ja lupasit jatkossa olla tarkempi. Näin ei kuitenkaan ole käynyt vaan olet jatkanut kauniiden neitojen piirittämistä ja kuka tietää montako sellaista neitoa on, jotka eivät halua asian kanssa tulla julkisuuteen?

Lainaten sinun omia tekstiviestejäsi, kysyn sinulta miten haluat erota?

"Haluatko tehdä eroilmoituksesi jossain jännässä paikassa? "

6

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suljetut suut

      tämä kohta on kyllä huippu kaikista, mitä moralisoinneilla on yritetty eritellä ja nostaa erityiseen paheksuntaan. toisena tulee viestittely öiseen aikaan (kun kaikki kunnialliset ihmiset nukkuvat).?.
      mahdoton teidän kanssa.

      kenestäkään ette voi ennustaa, jos tulee vielä EPÄREHELLISEMPI tilalle ja taas itketään ja moralisoidaan.

      vanhasen ja kanervan valehtelu? no joo kuka näkee asiat mitenkin. anteeksipyynnöt? no joo.

    • Paavo Lippo-nen

      "On selvä, että korkeassa virka-asemassa oleva henkilö ei voi jatkaa työtänsä, jos hän toistuvasti lähettelee oman lasten lapsien ikäisille neitosille ehdotuksia..."

      Onneksi tämä kohta ei koskenut minua tai onhan Päivi nuorempi kuin oma lapseni.

    • älyyy

      kaikki me ollaan jonkun lapsia - SINÄKIN!

      • saparot puuttui

        Korostiko Tukiainen teidän takia pikkutyttöluukilla lapsenomaisuutta, uskoitte näköjään. Tuntuiko Tukiainen telkussa alle 15-v?


    • muuten asiaa

      Naismaku on kyllä hyvin omituinen: likainen, suttuinen, herpesrokkoinen, ahtautunut aivan liian pieniin ja hirveän rumiin vaatteisiin, lihava... En sano, kuka on tällainen, mutta jos joku pitää näistä ominaisuuksista naisessa, pitää tutkituttaa pää (varmuuden vuoksi molemmat päät).

    • Toinen Elina

      Kyllä, meitä on varmasti monia muitakin.

      Lentokentät taitavat olla Iken perinteisiä iskupaikkoja.

      T. Tyttö Pariisin kentältä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      650
      7975
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      466
      2259
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      232
      2178
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1746
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1243
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1233
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      1135
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      842
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      790
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      744
    Aihe