ADSL-modeemi

Minulla on yksi laajakaistayhteys kotikoneela. Haluaisin jakaa tämän uuden yhteyden uuden työkoneen kanssa. Tarvitsenko muuta kuin pelkän RJ45 verkkopiuhan kotikoneen modeemilta työkoneelleni(matka alle 10m)?
1717
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

reitittävä, niin muuta et tarvi.
Lue modemin manuaalista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juha aloittelija kirjoitti:

Minulla on yksi laajakaistayhteys kotikoneela. Haluaisin jakaa tämän uuden yhteyden uuden työkoneen kanssa. Tarvitsenko muuta kuin pelkän RJ45 verkkopiuhan kotikoneen modeemilta työkoneelleni(matka alle 10m)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu