No niin Pouttulaiset

9808
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

oli selvää jo silloin kun kauppa tehtiin, vaikka Poutun juoksupojat väittivät että kaikki jatkuu kuin ei mitään olisi tapahtunut, jokaisen kaupanteon jälkeen sanerataan porukkaa kilometritehtaalle niin että naukuu. Sääliks käy niitä,jotka joutuvat tohon myllyyn.

Äänestä

tämmöselle kehitykselle. Ei olisi tullut kuuloonkaan vielä 30-v sitten. Ja nyt siellä kruuvaavat POUTUN logoa irti mainostaulusta,siivoovat nurkat ja viiminen sammuttaa valot ( vitsi,vitsi) Mutta kiinni tulee lafka menemään.Oottehan huomanneet,aina puoli vuotta ja tapahtuu.No,minua se ei enää haittaa,kun en sinne elikkojani myökkään,enää pitkään aikaan.

Äänestä
  • Ei muuta kun Kemin teurastamoon elukat raahenseudulta.

    Äänestä

""Tehostamisohjelmalla ei ole suoranaista vaikutusta lihan hankintaan. Gröhnin mukaan rakenteellinen tehostaminen on kuitenkin myös atrialaisten lihantuottajien edun mukaista."

Uskokoon ken haluaa.

Äänestä

Se,mitenkä ennen niin vahvalle ja vakaalle Poutulle on käynyt ja käymässä lisää toi mieleeni erään laulun sanat, SAVIRUUKKU,kun siinä lauletaan : pala palalta murtui pois...vain ihmettelin ja itkin..Sitä tekee moni kannuslainen parastaaikaa..ihmettelevät,jopa itkevät,että miten nyt etiäpäin.Otan osaa suuressa surussanne,hautajaiset ovat sitten vuoden lopulla,tuskin tulee muistotilaisuutta.

Äänestä
  • hiljisuus.

    Missä elintarviketyöväenliitto missä mtk?
    Ei minkäänlaisia kannanottoja jäsentensä puolesta, aika pelottavaa vai mitä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex possufarmari kirjoitti:

Isojyrä alkaa "tehostaa" toimintoja.
http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/paauutiset/03/fi_FI/atria_tehostaa_toimintojaan_suomessa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu