Pitäisi säätää laki, että teuraseläimiä ei saa kuljettaa 200 kilometriä pidempää matkaa teurastamolle, koska kuljetusautoissa eläinten olot ovat todella kurjat, ahtaat ja ne loukkaantuvatkin siellä valmiiksi ja liha on siten täynnä stressi ja ahdistushormoneja, jotka menevät ihmisille sitten - ja käytös on sen mukaista.
Myös eläimillä on oikeus hyvään kuolemaan ja siksi teurastamojen vähentäminen Suomessa on rikollista puuhaa ja rikkoo eläinten oikeuksia!
Vai onko niin, että Suomesta jatkossa viedään eläimet esim. Lapista pääkaupunkiseudulle lahdattavaksi ja sitten ne lihat taas kuljetetaan Lappiin kansan syötäväksi???
Hyi että. Ihan hirvittää. Entä jos eläimet kuljetetaan jatkossa konteissa esim. Tanskaan tai muihin EU -maihin tapettavaksi, koska Suomessa isokenkäiset säästävät työvoiman selkänahoilla!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1512646
ATRIA PISTÄÄ ELÄIMET
kurjaan asemaan
1
729
Vastaukset
- ihan
mummolaan tämä juttusi. Miten Atria tähän liittyy???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455230Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1291686Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511650Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151609- 141305
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41220No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol22112081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171057Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771018Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60867