JUKOLAN APTEEKIN PUOLESTA

ruvetkaa jo keräämään adressia jukolan apteekin säilymisen puolesta
10955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

nynne vie apteekinki sinne perämettiin!
posti pilattiin siirtämällä se kauppaan, jossa mikään ei pelaa.
sairaalaan pitää sit saada oma sivupiste apteekille, jos tuohon ei uutta tuu. sitä vartenhan tänne kulmille on tultu, että palvelut pelaa. miks niitä pitää siirtää paikkaan, jossa ei kukaan ees asu? siellä tiiriössä... kuka sitä ny parkkipaikoilla alkais apteekin takia asumaan.
tänne kulmille muuttaa koko ajan lisää väkeä. kohta valmistuu monta uutta taloa. kyllä monelle on ollu palvelut yks tärkein asia kotipaikkaa funtsiessa.
ja ny äkkiä tänne joku semmonen apteekkari, joka ei parkkikenttiä rakasta, vaan on aito palveluhenkinen ihminen! toi apteekkari ei näköjään ollu.

Äänestä
  • Kuulkaas, kyllä sitä vaan on toivottu Tiiriöön jo melkoisen kauan. Tiiriö kasvaa jatkuvasti. Ja jatkuvalla syötöllä Tiiriössä vierailee ihmisiä muista kaupungeista jotka ovat kaivanneet jo usean vuoden ajan sitä apteekkia. Että kyllä asiakaskuntaa riittäisi. Toivon silti että tekin siellä Jukolassa saatte apteekkinne. Keskustassa niitä on jo ihan liikaa.

    Äänestä

Tämä On,uskoo ken uskoo.

Äänestä

Parolan apteekki olisi ennemmin kannattanut siirtää Tiiriöön. Nyt sillä on konkurssi edessä, kun Parolan asukkaat kätvät muutenkin kaupassa Tiiriössä, niin ne hoitavat apteekkiasiat siinä samalla.

Äänestä
  • siirtää yhtä apteekia pois esim jukolaan. on aivan ihmeellistä kun siellä on 3 apteekia vierekkäin.

    Äänestä

  • outokarhu kirjoitti:

    siirtää yhtä apteekia pois esim jukolaan. on aivan ihmeellistä kun siellä on 3 apteekia vierekkäin.

    Vertailun vuoksi: Tallinnassa on 100 apteekkia (370.000 asukasta), vapaa hinnoittelu ja sen ansiosta täällä meidän Ratasniityssä valmistettu Ibumax-paketti maksaakin siellä vain 0,82e...jne...

    Meillä suomessa kilpailua rajoitetaan naurettavin säännöksin ja tiukoilla lupamenettelyillä. Tilanne on uskomaton jos 12000 asukkaan alueelta viedään apteekki pois.

    Kaiken huipuksi tällä alueella toimii iso keskussairaala, vanhainkoteja ja hoitolaitoksia, eikä ole apteekkia! Kurjuuden maksimointia.

    Äänestä

http://www.hameensanomat.fi/Article.jsp?article=70628&main=25

Eikös se just hakenu sivuapteekkilupaa Tiiriöön ja ku ei saanu, päätti siirtää Jukolan apteekin luvan sinne???? Että miten se sais ny luvan Jukolaan? Yrittää vain huijata meitä asiakkaita uskomaan, et hän muka jatkaa ja kumminki jättää meidät pulaan.

Joku muu sais hakee lupaa ja tulla Jukolaan, ku tolta naiselta meni jo luotto. Rahaa vaan haluaa kassiinsa kerätä enempi.

Muutenki noi apteekkijutut on joltain venäjänvallan ajalta... kukaan tommosia nykypäivänä antas olla. Et joku rikastuu siitä, et myy lääkkeitä kymmenkertaseen hintaan verrattuna hankintahintaan. Kiskontaa, sanon mä!

Äänestä
  • tästä apteekkiasiasta?

    Äänestä

  • mittää kuulunu kirjoitti:

    tästä apteekkiasiasta?

    lisätään, mutta apteekkeja ei. Jotain mätää tässä kaupungissa???

    Äänestä

jukolan apteekin siirryttyä tiiriöön, tilalle on lähiaikoina tulossa uusi apteekki.
tämä on faktaa,kävin apteekissa ja kysyin asiasta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuvaaa kirjoitti:

ruvetkaa jo keräämään adressia jukolan apteekin säilymisen puolesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu