puuta Emeri oy:stä

okko+

EMERI OY myy puutavaraa Keravalla, sementtitehtaankatu 1. Kohtuullinen valikoima jalopuu laatuja, tammi, mahonki jne.

VÄLTTÄKÄÄ LIIKETTÄ, erittäin töykeä palvelu jos sitä nyt voi palveluksi sanoa. Heitetään kyytiin kaikki vajaasärmäiset, oksaiset ja läskiset puut priimana priiman hintaan ja valikoida ei saa edes himpun vertaa. Ostin tammea. Tunnen itseni huijatuksi kun tarpeeni mukainen litramäärä kerrottuna yli kahdella riitti vain vaivoin kun tavara oli niin ala-arvoista. Yli kolmannes puusta oli erittäin huonolaatuista !!

En ikinä osta enää EMERI OY:stä mitään, älkää hyvät kanssaihmiset tekään ostako.

1

790

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älä valita

      et sitten varmaan osaa ostaa oikein. ei kenenkään ole pakko hyväksyä paskaa tavaraa priiman hintaan. itseäni ärsyttää auringon tarkat pilkunnussijat, mutta ei kyllä liian kilttikään saa olla. kyllä tammi sen verran arvokasta on, että itse olisin jättänyt kaupat tekemättä tuollaisessa liikkeessä. toki jos ostan kilometrin mäntylautaa, niin hyväksyn sen, että nipussa muutamia huonojakin lautoja on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      88
      5949
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3547
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      161
      2081
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      231
      2002
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1751
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      284
      1513
    7. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1031
    8. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1031
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1010
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      110
      946
    Aihe