First stop kokemuksia?

Onko kenelläkään kokemuksia Bridgestonen valmistamasta halparenkaasta, First Stopista?

Niitä kun kaupitellaan joka toisessa huoltamossa täällä Suomen maassa.

Pitäisi ooppeliin pyöräyttää alle uudet 205/55R16 kumit, ja halvalla tietenkin, mutta ei susia ;)
51259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minuakin kiinnostaisi tietää ovatko First Stopit millaisia renkaita?

Äänestä
  • first stop kokona 205/55-16 on hintaansa nähden hyvä rengas äänetön ja hyvin toimiva kolmas kesä samoilla lähtee pyörimään ..halpamerkeistä parhaimpia..

    Äänestä

  • Viime kesänä vaihdatin alle First stopit. Ajettavuudessa ei mielestäni ole mitään ongelmia ollut. Kun juuri taas vaihdoin kesärenkaat huomasin, että kulutuspinnasta on puolet höylääntynyt pois. Alkaa olla ennätysluokkaa kaikkiin muihin kokeilemiini verrattuna. Kokemus tämäkin.

    Äänestä

  • Puskaryssä kirjoitti:

    Viime kesänä vaihdatin alle First stopit. Ajettavuudessa ei mielestäni ole mitään ongelmia ollut. Kun juuri taas vaihdoin kesärenkaat huomasin, että kulutuspinnasta on puolet höylääntynyt pois. Alkaa olla ennätysluokkaa kaikkiin muihin kokeilemiini verrattuna. Kokemus tämäkin.

    Oli 195/65 15 octaviassa alla ja continentaalin talvirenkaatkin oli hiljaisemmat ja ajettavuus parempi.Ja kun vähän kului niin herkästi irtosi pienenkin vesipatjan päälle.Eikä välitä minkäänlaista tuntumaa tiestä rattiin.En suosittele...

    Äänestä

peräkärriin ihan hinnan vuoksi 155-13 kokoiset first stopit. Hyvin kärry on perässä tullut, mutta ihmetyttää vain kuin noinkin pieni kumi vaatii paljon tasapainoituspainoja, toiseen 60 g ja toiseen 65 g. Alkuperäisissä ryssänrenkaissa EX-85 tarvittiin pahimmillaan 15 gr kumia kohti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias autoilija kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia Bridgestonen valmistamasta halparenkaasta, First Stopista?

Niitä kun kaupitellaan joka toisessa huoltamossa täällä Suomen maassa.

Pitäisi ooppeliin pyöräyttää alle uudet 205/55R16 kumit, ja halvalla tietenkin, mutta ei susia ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu