Ei pidä uskoa kaikkea mitä kuulee.
Ne on vaan huhuja
Legendaa...ok?
tule kysymään suoraan minulta jotta voin valehdella
Ne on vaan huhuja
Legendaa...ok?
tule kysymään suoraan minulta jotta voin valehdella
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
mistä itse tiedät mihin hän on viitannut sanoillaan ja sulla taitaa olla monta tarinaa kerrottavana, totuuttahan ei uskalla kertoa sehän voi olla liian vaisu. yksikin valhe lisää ja se ei usko sanaakaan. "tule kysymään suoraan minulta..." just joo tule kuule ite mun luo, ole mies.
ööö nojoo
siis
miksi tulisin sun luo puhumaan?
mua on varotettu lapsesta saakka ettei kannata seurustella. Äitikin varottanu että ihmistä ei oo varmaan tehty elämään kenenkään kanssa.
Kaverit aina sillai sopivasti vihjanneet että älä hommaa naista
Nämä silmäpelit, tanssit ja kosketukset, hetkelliset tapaamiset ja mahdollisen kauas katoamiset flirttailun jälkeen suo ihan tarpeeksi hupia. Ei kannata sen pidemmälle viedä vaikka itsekin vahingossa rakastuisi.
On se jo kuultu
Ei kannata
pitäs opetella miten saa yhden yön juttuja
vie ne "silmäpelit, tanssit ja kosketukset, hetkelliset tapaamiset ja mahdollisen kauas katoamiset flirttailun jälkeen.." hieman pidemmälle..
näihän se on. kuuntele tarinoita elämästä ystäviltäsi ja jätä se itse elämättä. pelko on tainnu peitota sut jo ajat sitten. se on ohi ennen ku huomaatkaan
miehistä; he eivät halua muuta kuin sitä yhtä, hän aina varoitti. Olen sittemmin huomannut, että puolessa tapauksistani se olen ollut minä, joka halusi vain sitä yhtä, ja miesparan sydän särkyi.
Olen valmis rakastumaankin ja elämään yhden ihmisen kanssa, vaikka lopun elämää, jos molemmista siltä tuntuu, mutta jokin järjetön juttu jonkun kanssa, joka vetää puoleensa, sopisi minulle hyvin sekin. Ei elämässä voi tietää, miten pitkään mikin suhde jatkuu. Jokainen aloitettu suhde jatkuu jollalkin tavalla lopun ikää, ei sille mitään voi.
Olen elänyt selibaatissa monta vuotta, vastoin tahtoani. En torjuisi luotani komeaa kaveria, joka haluaisi olla kanssani hetken. Ehkä hän haluaisi tulla takaisinkin. Ehkä ei. Kummallekin voisi kuitenkin jäädä hyvät muistot.
Mitä oikein haluat? Oletko kiinnostunut ihan oikeasti vai mistä on kysymys?
huono omatunto kai...
et vakka kantensa valikoi??Älä vaan köydy ainakaan järellisesti.
Näyttää olevan taas hiivaa pää täynnä?
Ei millään pahalla.
Pidä oikein hyvää huolta minun" Rakkaastani " ja muista siivota???
Tiedät kai allergiat????
Aavistin (=tiesin) ennen kuin kuulin, arvasin kaiken yhdestä puhelinjutusta, jonka kerroit kerran puolihuolimattomasti ja naureskellen. Se mitä kuulin sittemmin täydensi vain kertomusta.
En onnistuisi valehtelemaan sinulle, vaikka kovasti kyllä yritän :).
Näen minäkin lävitsesi ainakin joskus, tosin katselen sinua rakastavin silmin.