Onko kellään kokemuksia Oulun kuntotarkastajista/firmoista? Missä osaavaa porukkaa, missä ei? Kokemuksia? Ollaan ostamassa v.58 rakennettua taloa, johon pitäisi teettää kuntotarkastus, että tietäisi edes suunnilleen, mihin on rahansa pistämässä.
Kuntotarkastus Oulussa
Hessu_*
52254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
rahastaa osaavat,
mutta vastuu on olematon, usein myös ammattitaito,
joistain "selkäsairaista" on pikakoulutettu kuntorakastajia, eihän hänen tarvis kuin osata puhua paljon ja vakuuttavasti.
Monet kuntotarkastajat ovat pilipalimiehiä ja korjaukseksi ehdottavat laittaa silikonia sinne sun tänne.
Oulussa luotettavimmat tehoinssi ja raksystems.
Mitähän sertifikaattia tarkoitat? Kummallakaan noista firmoista kun ei ole mitään sertifiointeja kuntotarkastukseen.
Onko kuntotarkastuksiin erillistä sertifikaattia? En ainakaan googlella löytänyt..
Tehoinsseillä näkyis olevan ainakin 2 henkilöä jotka on suorittanu tutkinnon kuntotarkastuksista ja lisäksi ainakin 1 henkilö on suorittanut kosteudenmittaajan sertifikaatin..
http://www.tehoinssit.fi/?sivu=yhteystiedot&id=0/7/18 -tuolla on listaa..